Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Pierwsze gwiazdy Suwałki Blues Festival 2014

Pierwsze gwiazdy Suwałki Blues Festival 2014

Organizatorzy siódmej edycji Suwałki Blues Festival potwierdzili pierwsze nazwiska gwiazd festiwalu.

10-12 lipca w Suwałkach zagrają m.in. jeden z najlepszych gitarzystów bluesowych Walter Trout & Band (USA), obdarzony genialnym głosem Earl Thomas z zespołem The Royal Guard (USA/UK) oraz odkrycie ubiegłego roku - Nikki Hill (USA). To dopiero początek listy artystów, którzy w lipcu zagrają w Suwałkach.

Największą jak dotąd niespodzianką jest Walter Trout & Band (USA), były członek John Mayall's Bluesbreakers i Canned Heat, gwiazda finałowego koncertu SBF, który w ramach trasy "25 Years Anniversary" - World Tour 2014 wystąpi w Suwałkach na jedynym koncercie w Polsce. Ostatnim razem gościł w Polsce w 2006 roku, dlatego jego występ to nie lada gratka dla fanów ostrego gitarowego grania. Warto podkreślić, że trasa, w ramach której odbędzie się polski koncert, w Europie obejmuje występy tylko na najbardziej prestiżowych festiwalach, w tym na Suwałki Blues Festival.

Suwałki Blues Festival
to największy plenerowy festiwal bluesowy w kraju. 3 dni koncertów, 2 profesjonalne sceny plenerowe, koncerty na kameralnych scenach w centrum miasta, śniadania bluesowe, liczne koncerty akustyczne i nocne koncerty klubowe połączone z jam sessions. Uznane gwiazdy i nowe brzmienia. Tysiące odwiedzających. Doskonała muzyczna atmosfera. Od lat utrzymuje rangę jednej z największych i najważniejszych imprez bluesowych w Europie.

Organizatorzy zapewniają, że w niedługim czasie ujawnią kolejne gwiazdy 7 Suwałki Blues Festival. Jak co roku, na wszystkie koncerty plenerowe, imprezy towarzyszące oraz klubowe śniadania bluesowe wstęp jest bezpłatny.

Nowością w tym roku ma być konkurs zespołów składający się z dwóch części. Pierwsza to otwarty konkurs zespołów bluesowych dla wykonawców z Polski i krajów nadbałtyckich, a druga, tylko dla wykonawców z Polski, to kwalifikacje do European Blues Challenge 2015, w których zespoły mają szansę zdobyć akredytację do udziału w tej imprezie jako przedstawiciel naszego kraju.

Więcej na www.suwalkiblues.com

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.

Walter Trout & Band (USA)

Walter Trout (ur. w 1951, gitarzysta i kompozytor). Kariera Trouta rozpoczęła się w New Jersey w późnych latach 1960. Następnie postanowił przenieść się do Los Angeles, gdzie został sidemanem artystów takich jak Percy Mayfield i Deacon Jones. Pracował również w zespołach Johna Lee Hookera oraz Joe Texa. W 1981 Trout został gitarzystą w blues rockowego zespołu Canned Heat. Zaproszono go do gry w John Mayall’s Bluesbreakers, w którym dzielił scenę z gitarzystą Coco Montoyą. Razem tworzyli niezwykły, gitarowy duet. Trout opuścił Bluesbreakers w 1989 i założył zespół Walter Trout Band a potem Walter Trout & The Radicals, który stał się popularny w Europie. W roku 1989 zdecydował się pracować na własne konto. Od tego czasu stale nagrywa i wydaje albumy, które natychmiast stają się hitami kasowymi.

Earl Thomas & The Royal Guard (USA/UK)

Choć studiował śpiew klasyczny, i od wielu lat para się komponowaniem dla gwiazd tak wielkich, jak Etta James, Solomon Burke, Screamin’ Jay Hawkins, czy Tom Jones, jego największym atutem są bezsprzecznie sceniczna charyzma i niepowtarzalny głos. Earl ma koncie występy na najbardziej prestiżowych festiwalach świata - w tym na Montreux Jazz - oraz dwanaście albumów. Jego utwory były wykorzystywane w wielu filmach i serialach telewizyjnych (m.in. "Ostry dyżur"). Nic dziwnego, że nazywają go "the Blues Ambassador".

Nikki Hill (USA)

Jej talent eksplodował nagle na początku 2013 roku, wywołując ogromne zamieszanie w bluesowym środowisku. Co składa się na jej sukces? Z pewnością głos, silny jak dzwon. Na pewno osobowość, pełna energii, uroku i scenicznej charyzmy. Uwagę z pewnością przyciąga też charakterystyczny wygląd: schowana pod turbanem burza dredów, i iście postmodernistyczne połączenie tatuaży z zamiłowaniem do staromodnych strojów. Nie przeszkadza też fakt, że na scenie towarzyszy jej fantastyczny zespół pod wodzą męża, młodego, acz uznanego gitarzysty Matta Hilla. Kwartet dopełniają basista Ed Strohsahl i perkusista Joe Meyer. Muzycznie poruszają się pomiędzy bluesem, soulem i staromodnym rock‘n’rollem. Mieszankę tę dobrze prezentuje debiutancka płyta, zatytułowana po prostu “Here’s Nikki Hill".

Zmartwychwstaniemy Dr Misio

Uwaga, emocjonalne kaleki! Dr Misio ponownie otworzył swój gabinet i przyjmuje nawet nieubezpieczonych. Masz pęknięte serduszko lub połamałeś...Gramy dalej

7 /10
25 lat. Koncert w Trójce Wojtek Pilichowski

Na swój koncert dostał ledwo 60 minut, a dla Wojtka Pilichowskiego pewno i trzy godziny, to byłoby mało.

Gramy dalej

7 /10
Kreator ocena 8
Gods Of Violence
Gatunek: Thrash metal
Status Quo ocena 6
The Last Night of The Electrics
Gatunek: Rock
Mad Season
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLipiecnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31