Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Nowy album The Brew - Control

Nowy album The Brew - Control

Już w poniedziałek 10 marca na półkach sklepowych pojawi się najnowszy album brytyjskiej formacji The Brew zatytułowany "Control".

Po wydaniu w 2008 r. przełomowego albumu "The Joker" kariera tria nabrała rozpędu. Jego wynikiem były dwa kolejne albumy studyjne i znakomity krążek koncertowy, a The Brew stali się jednym z najlepszych europejskich zespołów rockowych, łączącym mistrzostwo klasycznego rocka i młodzieńczą energią i nowoczesnym wizerunkiem. Podczas pracy nad najnowszym albumem studyjnym "Control" podnieśli poprzeczkę jeszcze wyżej i stworzyli najlepsze i najbardziej odważne dzieło w swojej dotychczasowej karierze.

Tim Smith (bas), Jason Barwick (gitara, śpiew) i Kurtis Smith (perkusja) doszli do wniosku, że czas na zmiany. Po bardzo udanej współpracy z producentem Chrisem Westem, z którym nagrali "A Million Dead Stars" i "The Third Floor", tym razem nawiązali kontakt z weteranem Tobym Jepsonem. "Spotkaliśmy się i od razu poczuliśmy, że nadajemy na tych samych falach", wspomina Tim Smith. "Toby uwielbia nagrywać na żywo. A jak wiadomo to The Brew lubią najbardziej".

Po raz pierwszy, zachęceni przez Jepsona, muzycy poświęcili kilka miesięcy na prace nad nowym materiałem. "Zamknęliśmy się w studiu, by doszlifować utwory, zamiast robić to podczas trasy. Wcześniej nie mieliśmy ku temu okazji. Przyjrzeliśmy się naszym poprzednim płytom i zastanawialiśmy się, co się nam najbardziej w nich podoba i - co równie ważne - co się podoba fanom. Od tej samej strony przyjrzeliśmy się koncertom. Chcieliśmy, by to, co najlepsze znalazło się na nowym albumie." Dzięki Jepsonowi i stworzonym przez niego warunkom do nagrań surowa siła zespołu mogła płynąć swobodnie. Muzycy zrezygnowali z ciężkiej produkcji i nakładania wielu warstw dźwięku i powrócili do podstaw. "Tak naprawdę to album perkusji, basu i gitary", powiedział Jason Barwick. Dzięki nagraniom na żywo zespół - chyba pierwszy raz - zdołał uchwycić w studiu potęgę i energię swoich koncertów.

Tytuły dziesięciu zamieszczonych na albumie utworów to ciekawostka - to pojedyncze słowa, które można znaleźć na przodzie każdego odtwarzacza CD lub (dla miłośników retro) magnetofonu kasetowego: "Rewind", "Shuffle", "Pause", "Fast Forward". "Control" nie jest jednak z zamierzenia albumem koncepcyjnym, bo takim dla Tima Smitha jest np. "Tommy" The Who. Basista zespołu przyznaje, że choć w  utworach pojawia się wspólny temat, można ich słuchać niezależnie. Tak czy inaczej wszystkie składają się na porywającą całość, która otwiera nowy rozdział w karierze zespołu i już zalicza się do najbardziej znaczących wydawnictw 2014 r.


Let Me Feel Your Power Saxon

Album "Let Me Feel Your Power" to dziesiąte koncertowe wydawnictwo angielskiej legendy heavy metalu, grupy Saxon.

Gramy dalej

8 /10
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności Mateusz Żyła

Roman Kostrzewski jest postacią co najmniej nietuzinkową. Świetny wokalista, uzdolniony tekściarz i charyzmatyczny frontman, czy raczej hochsztapler,...Gramy dalej

7 /10
World Gone Mad
Gatunek: Crossover
Suicide Squad: The Album
Gatunek: Soundtrack
Nosound ocena 10
Scintilla
Gatunek: Art Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31