Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Grzegorz Skawiński na Guitar Awards 2014

Grzegorz Skawiński na Guitar Awards 2014

Kolejnym artystą, który wystąpi podczas festiwalu Guitar Awards 2014 będzie Grzegorz Skawiński. Na ekspozycji Fendera gitarzysta wraz zespołem zaprezentuje m.in. utwory pochodzące z jego solowej, wydanej w 2012 roku płyty "Me and My Guitar".

Zarówno Grzegorz Skawiński, jak i towarzyszący mu muzycy w składzie Waldek Tkaczyk, Adam Tkaczyk, oraz Wojtek Horny, to artyści najwyższej klasy, szykuje się więc prawdziwie gitarowa uczta. Znakomitego gitarzystę zobaczyć będzie można na ekspozycji firmy Fender, dzięki której odbędzie się koncert.


Grzegorz Skawiński
urodził się 6 lipca 1954 roku w Mławie. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Mławie, w którym poznał Waldemara Tkaczyka. Razem założyli zespół Kameleon. Od 1974 był członkiem zespołu Akcenty, który w 1976 przekształcił się w Kombi.

Na początku działalności grupy Łosowski, Skawiński, Tkaczyk i Pluta grali rockowo i brzmienie gitary było podstawą wielu piosenek. Ale na trzeciej płycie (Nowy Rozdział) sześciostrunowy instrument zdominowany został przez klawisze. W momencie największej popularności Kombi Grzegorz postrzegano bardziej jako wokalistę niż gitarzystę. Liderem był Sławomir Łosowski, który narzucał granie elektronicznego popu. Grzegorz jako frontman tego zespołu (gitarzysta i wokalista) zagrał tysiące koncertów w kraju, USA i wielu krajów europejskich.


Pod koniec lat 80. rozpoczął karierę solową jako Skawiński, a w 1991 roku razem z Waldemarem Tkaczykiem, Zbigniewem Kraszewskim (ex-TSA) i Piotrem Łukaszewskim powołał do życia grupę Skawalker. W 1994 po przyjęciu do zespołu wokalistki Agnieszki Chylińskiej zmieniono nazwę kapeli na O.N.A. (w międzyczasie z grupy odszedł Łukaszewski, a dołączył Wojciech Horny). Zespół ten oficjalnie zakończył działalność w 2003 z powodu rozbieżnych wizji artystycznych.

W 2003 wraz z dwoma byłymi muzykami Kombi - Waldemarem Tkaczykiem i Janem Plutą - założył zespół Kombii, z którym obecnie występuje. Od wiosny 2009 w zespole gra na perkusji Adam Tkaczyk. Z końcem 2010 roku Grzegorz przystąpił do nagrania drugiej w jego karierze płyty solowej "Me & My Guitar", która wydana została w marcu 2012 roku.


www.guitarawards.eu

Organizator: GUITAR CENTER
Pick Your Poison Selwyn Birchwood

Selwyn Birchwood zdążył wydać własnym sumptem dwie płyty, nim zgłosili się do niego przedstawiciele Alligator Records z propozycją, by dołączył...Gramy dalej

7 /10
Under Stars Amy MacDonald

Jeśli już musimy znaleźć się "Under Stars", Amy MacDonald z pewnością będzie niezłym towarzystwem - piękna kobieta u boku zawsze podnosi jakość...Gramy dalej

3 /10
Post-Traumatic Stress Disorder
Gatunek: Industrial rock
One More Time with Feeling
Gatunek: Rock
Reaching into Infinity
Gatunek: Power metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31