Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Nowy album Laibach już w sprzedaży

Nowy album Laibach już w sprzedaży

Na sklepowych półkach można już znaleźć "Spectre" długo oczekiwany najnowszy album Słoweńców z Laibach.

To pierwszy od ponad dziesięciu lat, a więc premiery "WAT" album z autorskimi kompozycjami zespołu. Oczywiście w tym czasie formacja nie pozostawała bezczynna, wydając miedzy innymi znakomity krążek "Volk" (2006) zawierający wyjątkowe przeróbki hymnów państwowych, "Laibachkunstderfuge" (2008), będący interpretacją "Kunst der Fuge" Johanna Sebastiana Bacha, czy "Iron Sky" (2012) - soundtrack do filmu opowiadającego o hitlerowcach, którzy przetrwali... po ciemnej stronie Księżyca.

"Spectre" zawiera charakterystyczne dla Laibach elementy, ale jak zawsze w przypadku tego zespołu, który nigdy nie wydał podobnej do siebie płyty, stanowi zupełnie nową kartę w historii słoweńskiej grupy. Laibach dzięki "Spectre" definiuje się na nowo, nie zapominając o ideologii i politycznym zaangażowaniu, wyjątkowo tu widocznym. Jak zapewnia wytwórnia, "Spectre" to 'manifest polityczny w poetyckiej formie'. Laibach słynie również z coverów, dlatego nie zabrakło ich i tym razem. Wśród bonusowych kompozycji można znaleźć utwór Serge Gainsbourga "Love On The Beat" oraz przeróbkę starego bluesowego standardu, wykonywanego przez Blind Lemona Jeffersona "See That My Grave Is Kept Clean".

Zespół opublikował w sieci teledysk do utworu "The Whistleblowers":

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Taklista:

1 The Whistleblowers
2. No History
3. Eat Liver!
4. Americana
5. We Are Millions And Millions Are One
6. Eurovision
7. Walk With Me
8. Bossanova
9. Resistance Is Futile
10. Koran
11. The Parade (bonus)
12. Love On The Beat (bonus)
13. Just Say No! (bonus)
14. See That My Grave Is Kept Clean (bonus)

Już w kwietniu grupa Laibach będzie gościć w Polsce. 12 kwietnia wystąpi w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu oraz 13 kwietnia w gdańskim klubie B90.

Battles In Flames

Jak dotąd Szwedzi zaliczyli tylko dwie poważne wpadki w karierze, a ich największą wadą nie jest brak pomysłu na same kompozycje, co kwestia brzmienia....Gramy dalej

8 /10
Lou Reed. Zapiski z podziemia Howard Sounes

"Nie ma co wyjaśniać. Jestem tym, kim jestem. Wszystko jest tym, czym jest i pierdolcie się." Tak Lou Reed skomentował pomysł napisania autobiografii....Gramy dalej

8 /10
Fabryka ocena 6
Sierpień
Gatunek: Rock
Sixx:A.M. ocena 7
Prayers for the Blessed (vol. 2)
Gatunek: Hard rock
Vader ocena 7
The Empire
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31