Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Nowa płyta Naumachia gotowa

Nowa płyta Naumachia gotowa

Rezydująca w Norwegii black/death metalowa formacja Naumachia zakończyła prace nad czwartą płytą zatytułowaną “Machine Of Creation".

W ubiegłym roku w białostockim studio Hertz muzycy zarejestrowali 10 kompozycji. Ścieżki gitary basowej nagrał Sławek “Mortifer" Kusterka, oprócz Naumachii znany również z zespołu Hate, który zmarł nagle podczas trasy Hate w kwietniu ubiegłego roku. Za teksty odpowiada Marcin Urbaś, który również zaśpiewał w kilku utworach. Sesję zdjęciową przygotował Łukasz Jaszak, fotograf i autor okładek m.in. Decapitated, Blood Red Throne czy Vomitory.

“Jest to dla nas niezmiernie ważny album, zarówno jeśli chodzi o nowe podejście do kompozycji, jakość brzmienia ale też fakt, że komponowaliśmy go ze Sławkiem, którego nie ma już z nami. Bracia Wisławscy szybko wychwycili nasze intencje i pomogli nam wynieść Naumachię na wyższy poziom. Muzyka jest bardzo zróżnicowana, można znaleźć w niej wiele odniesień i płaszczyzn. Tempa są wolniejsze niż te, w których graliśmy dotychczas. Intensywnie pracowaliśmy nad rytmiką i muzykalnością. Płyta jest na pewno bardziej melodyjna od ostatniego albumu, można nawet stwierdzić, że w pewnym sensie wróciliśmy do początków z "Wrathorn". Duża cześć utworów powstała ‘z ręki’ na próbach, co sprawiło ze muzyka nabrała oddechu i energii. Znajdziecie tu też dużo elektroniki, za którą odpowiada VX. Jesteśmy bardzo zadowoleni z końcowego efektu i nie możemy się doczekać koncertów promujących nowy album."

Płyta ukaże się późną wiosną 2014, aktualnie trwają rozmowy z wydawcami.

Utworem promującym płytę jest “Multiple Personality" w którym wykorzystano partie wokalne nagrane wiele lat temu przez Covana (ex-Decapitated), z myślą o trzeciej nie wydanej nigdy płycie Atrophia Red Sun. W tej kompozycji śpiewa również Marcin Urbaś (ex-Sceptic).

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Tracklista “Machine Of Creation":
1. Amging Sun
2.Primal Instinct
3.Destroyers
4.Frag-men-ted
5.Men of Down
6.Machine of Creation
7.Scorched Earth
8.Multiple Personality
9.Lost
10.Amnesia

www.naumachia.pl
www.facebook.com/naumachiametal

Out of the Voiceless Grave The Lurking Fear

Dokładnie taki death metal lubię. Szybki, surowy, bez technicznych wygibasów i zbędnych ceregieli.

Gramy dalej

7 /10
Respekt Korpus

W latach osiemdziesiątych Korpus to była pierwsza liga i znacząca nazwa. Wojowali na scenie obok TSA, KATa i Turbo, będąc zarazem jednym z symboli...Gramy dalej

7 /10
Wolves
Gatunek: Punk
Power of Peace
Gatunek: Funk
Heatwave
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30