Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Rafal "Rasta" Piotrowski zaprasza na swój wykład

Rafal "Rasta" Piotrowski zaprasza na swój wykład

All In Music zaprasza na kolejną odsłonę wykładów o muzyce. Najbliższe spotkanie poprowadzi Rafal "Rasta" Piotrowski, wokalista zespołu Decapitated.

Miejsce: Zielony Kontrabas, ulica Miodowa 14,
Data i godzina: 16 marca, godzina 20.

Czym się charakteryzuje muzyka metalowa? Jaka jest jej historia? Dlaczego wzbudza tak ogromne kontrowersje? I skąd wziął się jej wciąż niesłabnący fenomen? Jeśli jesteś fanatykiem metalu, będziesz miał okazję uzupełnić swoją wiedzę na jej temat o doświadczenia człowieka, który tą muzyką żyje i jest jej częścią. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem ciężkich brzmień, czy po prostu lubisz muzykę, nie może Cię tam zabraknąć.

Grali m. in. w:
Polsce
Wielkiej Brytanii
Australii
Nowej Zelandii
Francji
Stanach Zjednoczonych
Indiach
Brazylii
Urugwaju
Argentynie
Nepalu
Tajlandii
Singapurze
Indonezji
Japoni
i na Filipinach

Decapitated - polska grupa muzyczna wykonująca technical death metal. Powstała w 1996 roku w Krośnie z inicjatywy nastoletnich braci: gitarzysty Wacława "Vogga" Kiełtyki i perkusisty Witolda "Vitka" Kiełtyki oraz wokalisty Wojciecha "Saurona" Wąsowicza. Do 2007 roku grupa wydała cztery albumy studyjne, które zostały pozytywnie ocenione zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych.

Zespół dał szereg koncertów na całym świecie i uczestniczył w licznych festiwalach: Metalmania, Metalfest, Hunter Fest i Ozzfest. Czasopismo Metal Maniacs określiło grupę mianem nadziei death metalu, natomiast magazyn Terrorizer uznał najlepszym debiutem roku 2000. W tekstach zespół poruszył takie zagadnienia jak nihilizm, mizantropia czy zło Kwartet pozostał aktywny do końca 2007 roku, kiedy to w wypadku samochodowym śmierć poniósł perkusista Witold Kiełtyka oraz został ciężko poszkodowany wokalista Adrian Kowanek. W 2009 gitarzysta Wacław Kiełtyka reaktywował zespół w odnowionym składzie.

Spotkanie poprowadzi Natalia Skiba, a wywiad Kuba Krasny i Michał Smoll.

Wołanie Eklektik

Sporą część życia spędziłem w Toruniu, a to właśnie w tym zjawiskowym mieście działa debiutujący właśnie EPką Eklektik.

Gramy dalej

7 /10
Humanz Gorillaz

Goryle boją się Brexitu i elekcji Donalda Trumpa. Przeczuwają, że nadciąga apokalipsa. Postanawiają więc zorganizować imprezę na koniec świata....Gramy dalej

5 /10
Self Supremacy
Gatunek: Metalcore
My Faith / My Curse
Gatunek: Hardcore
One More Light
Gatunek: Pop rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniCzerwiecnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30