Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Steve Vai kolejną gwiazdą Thanks Jimi Festival!

Steve Vai kolejną gwiazdą Thanks Jimi Festival!

Znamy kolejnego artystę, który wystąpi 1 maja we Wrocławiu podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa w ramach 12. edycji Thanks Jimi Festival. W stolicy Dolnego Śląska zagra Steve Vai - jeden z najlepszych i najważniejszych gitarzystów wszech czasów.

Steve Vai, trzykrotny laureat nagrody Grammy, gra już od ponad trzydziestu lat, a jego niezrównana wirtuozeria i mistrzostwo kompozycyjne nie mają swojego odpowiednika na całej światowej scenie muzycznej. Począwszy od elektryzującego debiutu "Flex-Able" z 1984 roku, aż po jego ostatni, wydany w 2012, studyjny album "The Story of Light", Vai wciąż zaskakuje oryginalną twórczością. Najważniejsza jest dla niego dźwiękowa innowacyjność. - "Kiedy w moim umyśle pojawia się nagle dziwny lub piękny dźwięk, to staram się odtworzyć go w rzeczywistym świecie za pomocą wszelkich dostępnych mi muzycznych środków i urządzeń - mówi muzyk. - Najbardziej interesuje mnie to, co jeszcze nigdy nie zostało zrobione i zagrane". Wciąż poszukuje nowych artystycznych wyzwań, zarówno podczas pracy w studio, jak i w trakcie koncertów. Doskonale odnajduje się w dowolnej twórczej  konfiguracji - występując solo, z klasycznym rockowym składem czy ze stuosobową orkiestrą symfoniczną.

Jako muzyk Steve Vai objawił się światu już jako dwudziestolatek, kiedy w 1980 dołączył do zespołu samego Franka Zappy. Jednak dopiero w czasie swojej solowej kariery dał się poznać, jako wybitny instrumentalista i wniósł ogromny wkład w rozwój gitarowej muzyki w ogóle. Vai, który współpracował m.in. z Joe Satrianim, Ozzym Osbournem, Davidem Lee Rothem i Johnem Lydonem, przyznaje się do inspiracji warsztatem takich tuzów gitary jak Jimmy Page, Brian May czy Ritchie Blackmore. Sam również stał się inspiracją dla wielu uznanych muzyków - jego twórczość znacząco wpłynęła na grę Jamesa Shaffera z Korn, Mike'a Eizingera z Incubus czy Toma Morello z Rage Against The Machine.

Steve Vai nie ukrywał nigdy, że zawsze pociągał go rock konceptualny. Przykładem może być jego monumentalne przedsięwzięcie - koncertowe wydawnictwo "Alive in Ultra World", będące zapisem utworów poświęconych 16 z 32 krajów, które Vai odwiedził podczas ogólnoświatowej trasy koncertowej w 2000 roku. Każda z tych kompozycji oddawała ducha danego narodu i zawierała fragmenty lokalnej muzyki. Utwór otwierający to dwupłytowe wydawnictwo był poświęcony Polsce.

Steve Vai to nie tylko wybitny muzyk - działa również jako filantrop. Jego fundacja "Make a Noise" sponsoruje instrumenty młodym muzykom, których nie stać na ich zakup we własnym zakresie.  By zdobyć fundusze na ten cel, regularnie urządza aukcje sprzedaży swojego własnego muzycznego ekwipunku oraz - jako zapalony bartnik - sprzedaje miód wyprodukowany w swojej prywatnej pasiece.

Steve Vai pomoże pobić Gitarowy Rekord Guinnessa 1 maja na wrocławskim Rynku oraz zagra na koncercie gwiazd na Wyspie Słodowej. Wspólne granie wraz z takim mistrzem to dla wielu gitarzystów spełnienie marzeń. Oprócz niego we Wrocławiu usłyszymy także m.in. Erica Burdona z zespołem The Animals, legendę brytyjskiego rocka - Uriah Heep, polski zespół Luxtorpeda oraz specjalny projekt Leszka Cichońskiego - Thanks Jimi AllStars Band.

Bilety można nabyć za pośrednictwem sieci salonów Empik i Media Markt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl oraz www.eventim.pl.

Cena biletów: 65 zł oraz 80 zł w dniu koncertu.

Dla uczestników rekordu tradycyjnie przewidziano bardzo atrakcyjne zniżki.

Udział w próbie ustanowienia kolejnego Gitarowego Rekordu Guinnessa, która odbędzie się na wrocławskim Rynku, jest bezpłatny.

Więcej informacji oraz materiały do nauki "Hey Joe" na www.heyjoe.pl.

Out of the Voiceless Grave The Lurking Fear

Dokładnie taki death metal lubię. Szybki, surowy, bez technicznych wygibasów i zbędnych ceregieli.

Gramy dalej

7 /10
Respekt Korpus

W latach osiemdziesiątych Korpus to była pierwsza liga i znacząca nazwa. Wojowali na scenie obok TSA, KATa i Turbo, będąc zarazem jednym z symboli...Gramy dalej

7 /10
Wolves
Gatunek: Punk
Power of Peace
Gatunek: Funk
Heatwave
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30