Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / This Is Your Life - wielcy metalu w hołdzie Dio

This Is Your Life - wielcy metalu w hołdzie Dio

31 marca ukaże się album "This Is Your Life", na którym wielcy współczesnej mocnej muzyki, składają hołd genialnemu wokaliście Ronniemu Jamesowi Dio.

16 maja 2014 roku miną cztery lata odkąd nowotwór zabrał Ronniego Jamesa Dio, jednego z największych głosów w historii metalu. Rainbow, Black Sabbath, Dio - w tych zespołach Ronnie zdobył nieśmiertelność. Z nimi nagrał utwory, dziś będące klasykami ciężkiego grania. Jego dźwięczny i potężny głos był rozpoznawalny od razu, w kontraście do drobnej postury. Ronnie zawsze był w doskonałej formie, dbał o swoje "narzędzie pracy". Zachwycał także po 60, o czym mogli przekonać się także polscy fani podczas występów Heaven & Hell w Polsce.

16 maja 2010 roku Ronnie James Dio przegrał walkę z rakiem żołądka. Świat metalu pogrążył się w żałobie. Niedługo później Wendy Dio, żona artysty, założyła fundację The Ronnie James Dio Stand Up And Shout Cancer Fund (diocancerfund.org), której celem jest wspomaganie badań nad nowotworami oraz edukacja w zakresie profilaktyki nowotworowej. Właśnie ta organizacja będzie beneficjentem płyty "This Is Your Life". Dochód z jej sprzedaży zasili konto fundacji. Na krążku znajdzie się 13 klasyków z pięknej kariery Ronnie'ego. Nagrały je sławy współczesnej mocnej (i nie tylko mocnej) muzyki, między innymi Anthrax, Rob Halford, Metallica, Motörhead, Scorpions, Corey Taylor, Tenacious D, a także muzycy, którzy nagrywali i koncertowali z Ronniem. Produkcję płyty wzięła na siebie Wendy Dio.

Metallica nagrała dziewięciominutowy "Ronnie Rising Medley", na który składają się "A Light In The Black", "Tarot Woman", "Stargazer" oraz "Kill The King". Biff Byford z Saxon zmierzył się z "The Temple Of The King", a wraz z Motörhead zarejestrował "Starstruck". Rob Halford z Judas Priest połączył siły z przyjacielem i wieloletnim współpracownikiem Dio, Vinnym Appice, Dougiem Aldrichem (Whitesnake), Jeffem Pilsonem (m.in. Dokken, Foreigner) oraz Scottem Warrenem w niezapomnianym "The Man On The Silver Mountain". Muzycy z ostatniego składu zespołu Dio, Simon Wright, Craig Goldy, Rudy Sarzo i wspomniany Scott Warren, razem z Glennem Hughesem (m.in. Deep Purple, Black Sabbath) zarejestrowali przepiękną perełkę, balladę "Catch The Rainbow". Anthrax zmierzyli się z "Neon Nights", Adrenaline Mob z "The Mob Rules", zaś grupa w składzie: Oni Logan na wokalu (Lynch Mob), Jimmy Bain, Rowan Robertson, Brian Tichy (m.in. Whitesnake, Ozzy Osbourne), ponownie zarejestrowała "I" z albumu Black Sabbath "Dehumanizer".

Królowa metalu, Doro, oddała hołd Ronniemu przerabiając majestatyczny "Egypt (The Chains Are On)". Nagrodzony Grammy zespół Halestorm, nagrał cover drapieżnego "Straight Through The Heart". Album uzupełniają: Corey Taylor (Stone Sour, Slipknot) i jego przeróbka "Rainbow In The Dark", duet Tenacious D (Jack Black i Kyle Glass) z wersją nieśmiertelnego "The Last In Line", metalcore'owcy z Killswitch Engage, którzy jeszcze za życia Dio wzięli na warsztat majestatyczny "Holy Diver" (tę wersję zamieszczono na kompilacji). A na finał mamy tego, któremu płyta oddaje cześć, Ronniego Jamesa Dio, i numer "This Is Your Life" z albumu "Angry Machines", który stał się tytułem składanki, a którego tekst dotyczy… śmiertelności.

Zdecydowana większość kompozycji z kompilacji "This Is Your Life" została przygotowana specjalnie na nią i nigdy wcześniej nie była publikowana.

Lista utworów:

Neon Knights - Anthrax*
The Last In Line - Tenacious D*
The Mob Rules - Adrenaline Mob
Rainbow In The Dark - Corey Taylor, Roy Mayorga, Satchel, Christian Martucci, Jason Christopher*
Straight Through The Heart - Halestorm*
Starstruck - Motörhead i Biff Byford*
The Temple Of The King - Scorpions*
Egypt (The Chains Are On) - Doro
Holy Diver - Killswitch Engage
Catch The Rainbow - Glenn Hughes, Simon Wright, Craig Goldy, Rudy Sarzo, Scott Warren*
I - Oni Logan, Jimmy Bain, Rowan Robertson, Brian Tichy*
Man On The Silver Mountain - Rob Halford, Vinny Appice, Doug Aldrich, Jeff Pilson, Scott Warren*
Ronnie Rising Medley (Featuring "A Light In The Black", "Tarot Woman", "Stargazer", "Kill The King") - Metallica*
This Is Your Life - Dio

* utwory wcześniej niepublikowane

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

Ambitions One Ok Rock

Kiedy wydaje się, że świat zdążył już nasycić się boysbandami, chłopcy z One OK Rock nieugięcie trwają na stanowisku. Czy słusznie?...Gramy dalej

5 /10
Big Fun Trio Elvin Bishop

Czterdzieści minut znakomitej rozrywki spod znaku klasycznego bluesa zaserwował Elvin Bishop na najnowszym albumie "Big Fun Trio".

Gramy dalej

7 /10
Warbringer ocena 9
Woe To The Vanquished
Gatunek: Thrash metal
Hard Truth
Gatunek: Blues rock
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31