Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Koncert na rzecz Jacka Gaworskiego w Firleju

Koncert na rzecz Jacka Gaworskiego w Firleju

3 kwietnia we wrocławskim Firleju odbędzie się niecodzienny koncert charytatywny na rzecz Jacka Gaworskiego, słynnego polskiego florecisty. Wystąpią: Appleseed, Blank Faces, More Wine Please i John Revolta.

Pomysł na zorganizowanie koncertu charytatywnego dla Jacka narodził się kilka miesięcy temu. Propozycja ta wypłynęła od osób, które na co dzień działają w organizacji wydarzeń artystycznych w klubie Firlej. Wolontariusze postanowili pomóc floreciście choremu na stwardnienie rozsiane oraz nowotwór mnogi rdzenia kręgowego. Środki ze sprzedaży biletów zostaną w całości przekazane na leczenie Jacka, którego wielkim marzeniem jest, aby w 2016 roku reprezentować Polskę na paraolimpiadzie w Rio De Janeiro.

Zagrają cztery zespoły:

Appleseed
Grupa powstała w 2006 roku w Poznaniu. Po latach wspólnych doświadczeń zespół wypracował własne, charakterystyczne brzmienie. Korzystając z przestrzennych postrockowych gitar, mrocznych, ambientowych klawiszy i silnego, hipnotycznego wokalu, Appleseed przekazuje bogaty wachlarz muzycznych emocji. Całość podana jest w formie atrakcyjnych harmonicznie, acz niebanalnych kompozycji nasuwających na myśl początki progresywnego rocka.

Blank Faces
Zespół powstał w 2010 roku we Wrocławiu. Muzycznie łączy różne elementy post metalu i muzyki progresywnej. Utwory cechują się ciężkimi gitarowymi riffami, przeplatanymi klimatycznymi melodiami oraz minimalistycznym wokalem. W 2011 roku zespół wydał swój debiutancki album "Freefall", który dostał przychylne recenzje w prasie i na portalach internetowych. W 2013 ukazało się kolejne wydawnictwo - mini album "A Course Of Infinite Escape".

More Wine Please
Tegoroczni zwycięzcy Muzycznej Bitwy Radia Wrocław. O sobie mówią: "Jesteśmy grupą zapaleńców, których połączyła przyjaźń i ogromna miłość do muzyki". Zaczynali od coverów, ale jak twierdzą "dopiero po napisaniu pierwszej własnej piosenki poczuliśmy, że to jest to". Aktualnie pracują nad autorskim materiałem i w przyszłym roku planują wydać EP-kę i zacząć koncertować. "Może nie wiemy, jak zaklasyfikować naszą twórczość, ale wiemy, że płynie prosto z serca i mamy nadzieję, że wywoła emocje nie tylko u nas, ale i u słuchaczy."

John Revolta
John Revolta to czterech gości z Wrocławia, grających ze sobą mniej więcej od połowy 2012 roku. Zdobywcy drugiego miejsca w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław, uczestnicy m.in. Emergenza Festival i jeleniogórskiej Ligi Rocka. 10 stycznia 2014 ukazał się ich debiutancki krążek zatytułowany Explode.

3 kwietnia 2014
godz. 19:00

Klub Firlej / Wrocław

Bilety:
15 zł (przedsprzedaż - TicketPro)
20 zł w dniu koncertu

Organizatorzy:
Wolontariusze Firleja
Ośrodek Kultury i Sztuki
Fundacja Pomóż Walczyć
Wrocławski Klub Szermierczy KOLEJARZ

Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31