Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Customowy samochód Jamesa Hetfielda nagrodzony

Customowy samochód Jamesa Hetfielda nagrodzony

"Black Pearl", wyjątkowy, stworzony na zamowienie samochód Jamesa Hetfielda zdobył główną nagrodę na branżowej imprezie organizowanej przez Goodguys Rod & Custom Association.

Do tej pory pisaliśmy jedynie o customowych gitarach frontmana Metalliki, ale o tym wyjątkowym samochodzie nie wypada nie wspomnieć. Należąca do Jamesa Hetfielda "Czarna Perła" otrzymała nagrodę 2014 Mother's Custom Of The Year podczas 32 odsłony corocznej imprezy All American Get-Together, która odbyła się w dniach 29-30 marca w Pleasanton w Kalifornii.

Choć punktem wyjściowym Perły był Jaguar z 1948 roku, samochód został w 100 procentach wykonany ręcznie, dlatego nie można zaliczyć go do żadnej marki czy modelu. Ręcznie została wykonana nawet aluminiowa karoseria, której kształt przypomina łzę i nawiązuje do wyglądu europejskich i amerykańskich samochodów z lat '30. Z Jaguara pochodzi jedynie zewnętrzna rama podwozia, natomiast samo podwozie jest również unikalne i ręcznie wykonane.

Auto zaprojektowała i wykonała dwójka topowych konstruktorów wyjątkowych samochodów Marcel i Luc De Lay, którzy jako jedni z niewielu rzemieślników na świecie są zdolni ręcznie stworzyć jeden egzemplarz tak unikalnego modelu jak Perła.

James Hetfield komplementuje umiejętności w kształtowaniu metalu, jakimi wykazali się Marcel i Luc De Lay: "Sam jestem artystą, wiec dostrzegam pasję, oddanie i perfekcjonizm, które pozwalają na osiągnięcie mistrzostwa w swoim fachu. Jestem pod wrażeniem ich talentu do formowania metalu. Fakt, że rozpoczęli pracę od szkicu, a skończyli na kompletnym egzemplarzu samochodu jest najlepszym świadectwem zdolności ludzkiego umysłu i rąk. Ludziom wciąż nie mieści się w głowie, gdy zapytani o to, na jakim modelu karoserii bazowaliśmy, odpowiadamy, że na 'arkuszu blachy'."

"Black Pearl" został pomalowany przez Darryla Hollenbecka z Vintage Color Studio. Wnętrze zostało stworzone przez manufakturę Rona Mangusa a koła przez Wheelsmith Fabrications. Pod maską kryje się 375 konny ośmiocylindrowy silnik widlasty pochodzący z Forda V8.

Więcej zdjęć można zobaczyć TUTAJ.

Nightmare Becomes Reality Drown My Day

Krakowscy deathcore’owcy długo kazali czekać na nowe nagrania, więc lepiej od razu przejdę do rzeczy.

Gramy dalej

7 /10
Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall Iggy Pop

W marcu ubiegłego roku Iggy Pop przypomniał o sobie świetnym albumem "Post Pop Depression", nagranym z pomocą Josha Homme'a.

Gramy dalej

9 /10
Acoustic
Gatunek: Pop rock
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię
Gatunek: Rock
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31