Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / God Is An Astronaut na pięciu koncertach w Polsce!

God Is An Astronaut na pięciu koncertach w Polsce!

Overcolored wystąpi jako gość specjalny przed Irlandczykami z God Is An Astronaut. Koncert zapowiada się znakomicie więc radzimy go nie przegapić.

Overcolored wśród inspiracji wymieniają tak różnych artystów, jak Isis, Amon Tobin, Cinematic Orchestra, Photek czy The Mars Volta. A także God Is An Astronaut, których będą supportować. Nic dziwnego, że ich muzyka jest zróżnicowana, czerpiąca z post rocka, rocka alternatywnego, ozdobiona ambientowymi, elektronicznymi przestrzeniami, samplami. Wybrali dla siebie nazwę Overcolored, choć wcale nie ma przesytu barw w muzyce tego powstałego w 2010 roku w Krakowie zespołu. Tworzą go: Piotr Mierzwa (gitara), Kuba Leśniak (gitara basowa, programowanie), Marcin Machowski (perkusja). Na koncie mają już wydaną w 2011 roku EP-kę "Corvus Corone Cornix", trasę po Polsce z Appleseed i Animators oraz kolejny materiał w formacie EP o tytule "Mandragora" (trzy utwory oraz teledysk do "Entering The Rat Race"). Wiosną 2014 roku Overcolored planuje zarejestrować debiutancki, pełnometrażowy materiał. Nie jest łatwo zaklasyfikować ich muzykę, ale z całą pewnością słuchanie grupy daje wiele przyjemności. Warto się o tym przekonać.

 

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Przypominamy: God Is An Astronaut (Irlandia) Post Rock: Bóg jest miłością? Dla fanów genialnego, klimatycznego post rocka na pewno jest astronautą i pochodzi z Irlandii. Mająca bazę na Zielonej Wyspie grupa God Is An Astronaut zachwyca pięknymi, boskimi wręcz, klimatami na płytach, zaś na koncertach silnie przemawiającymi do wyobraźni wizualizacjami oraz fantastyczną, hipnotyzującą energią, którą umie wytworzyć. Wielokrotnie mieli okazję przekonać się o tym polscy fani, bo kapela założona w 2002 roku przez braci bliźniaków Nielsa i Torstena Kinsellów, niemal na każdej trasie koncertowej odwiedza nasz kraj. God Is An Astronaut zaczaruje polskich maniaków post rocka w ramach promocji kapitalnego krążka "Origin", siódmego w dyskografii, który miał premierę w 2013 roku. I pierwszego, który irlandzka kapela nagrała w pięcioosobowym składzie (w2012 roku doszlusował wioślarz Gazz Carr). Dajcie się zahipnotyzować po raz kolejny!

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video


GOD IS AN ASTRONAUT (Irlandia) Post Rock:
Overcolored (Polska, Kraków) alternatywa, post rock, ambient

18 kwietnia (piątek) 2014
Kraków - Fabryka, ul. Zabłocie 23

Ceny biletów:
50 zł - przedsprzedaż
60 zł - w dniu koncertu

God Is An Astronaut wystąpi także:
15.04. - Proxima, Warszawa (+ Servants of Silence)
16.04. - Eskulap, Poznań (+ Sounds Like The End Of The World)
17.04. - Firlej, Wrocław (+ This great end)
21.05. - Parlament, Gdańsk

One More Time with Feeling Nick Cave & The Bad Seeds

Głęboki i poruszający. Prosty w środkach przekazu, ale jednocześnie boleśnie prawdziwy i szczery. Pokazujący, że piękno miewa również smutne,...Gramy dalej

9 /10
Reaching into Infinity DragonForce

Aż ciężko uwierzyć, że Dragonforce wydaje płyty od blisko piętnastu lat, tym bardziej, że zainteresowanie zespołem straciłem wraz z odejściem...Gramy dalej

5 /10
Minetaur ocena 7
Gravel Pit
Gatunek: Metal
Miejscovi ocena 7
Tak się nie gra
Gatunek: Pop
Mastodon ocena 8
Emperor of Sand
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31