Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Nowa płyta Scream Maker juz w maju

Nowa płyta Scream Maker juz w maju

Już w maju ukaże się najnowsza płyta formacji Scream Maker "Livin' in the Past".

 

Miłośnicy Iron Maiden, Dokken, Whitesnake, czy Judas Priest nie będą zawiedzeni. Tych ostatnich zainteresuje zapewne także fakt, że autorem okładki płyty jest Rosław Szaybo - to ten sam człowiek, który stworzył słynną okładkę do albumu "British Steel" Judas Priest.

Nad brzmieniem całości czuwał Alessandro Del Vecchio, włoski producent współpracujący także m.in. z Glennem Hughesem (ex-Black Sabbath, Deep Purple), Joe L.Turnerem (ex-Rainbow), czy Michaelem Kiske (ex-Helloween). Oprócz Jordana Rudessa, który na płycie nagrał także solo klawiszowe, gościnną partię gitarową odegrał Wojciech Hoffmann z Turbo.

"Współpraca z tak wybitnymi muzykami była dla nas wielką przyjemnością. Wojtek grający na mojej płycie to spełnienie moich największych muzycznych marzeń. Gdyby przed kilkoma laty ktoś powiedział mi, że dojdzie do czegoś takiego, nie uwierzyłbym" - mówi Michał, gitarzysta zespołu.

Scream Maker to zespół założony w 2010 r. Na koncie ma dotąd jedno wydawnictwo ("We Are Not The Same" EP), ponad 100 koncertów (m.in. z Primal Fear, Timem "Ripperem" Owensem, Hunterem, Blazem Bayley'em, czy Civil War) i wyróżnienia w wielu przeglądach i konkursach (m.in. ścisły finał Antyfest 2012). W kwietniu tego roku zespół wyruszy w dwutygodniową trasę po Chinach.

Skład:
Sebastian Stodolak - wokal
Michał Wrona - gitara prowadząca
Marek Stanisz - gitara rytmiczna
Adam Radziłowski - gitara basowa
Tomasz Nachyła - perkusja

Tracklista:
1. Intro
2. In The Nest of Serpents
3. Glory for the Fools
4. Livin' in the Past
5. Fever
6. All my Life
6. Angel
8. Spacestone
9. Stand Together
10. Confessions
11. Never Say Never
12. Metalheads

Suicide Silence Suicide Silence

Na początek od razu zaznaczę, że nie podoba mi się, ani obecność Eddiego Hermidy w Suicide Silence, ani renesans nu-metalu, ani tym bardziej nagranie...Gramy dalej

5 /10
Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Power Trip ocena 7
Nightmare Logic
Gatunek: Thrash metal
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28