Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Don't Panic, It's Retro, czyli Blood Ceremony w Warszawie

Don't Panic, It's Retro, czyli Blood Ceremony w Warszawie

Już 13 maja w warszawskiej Progresji, pod szyldem Don't Panic, It's Retro, wystąpią formacje Blood Ceremony, Spiders i Octopussy.

Ceremony Booking prezentuje retro-rockowy sabat: mini-festiwal Don't Panic, It's Retro, na którym zagrają Blood Ceremony i Spiders - dwie ekipy, którym przewodzą prawdziwe rockowe czarownice przybyłe na muzycznych miotłach prosto z lat '60, oraz polska odpowiedź na Clutch, czyli trójmiejskie Octopussy. Koncert odbędzie się 13 maja 2014 roku w warszawskim klubie Progresja Music Zone (ul. Fort Wola 22).

Blood Ceremony powstało w 2006 r. w Toronto. Zespół zadebiutował dwa lata później albumem "Blood Ceremony", wydanym w legendarnej wytwórni Rise Above. Za ich rozpoznawalne, psychodeliczne doom-metalowo-rockowe brzmienie odpowiadają frontmenka i flecistka Alia O'Brien, wiedźma o indiańskich korzeniach, oraz lider i gitarzysta Sean Kennedy. Grupa często porównywana jest do klasyków rocka i nazywana "demonicznym Jethro Tull", czy też "folkowym Black Sabbath". Blood Ceremony brzmi jak soundtrack do okultystycznego rytuału rodem z klasycznego, europejskiego horroru z lat '70. Niepowtarzalny klimat muzyczny tworzą psychodeliczne, doomowe i sabbathowskie riffy, folkowe melodie oraz świadome, vintage’owe brzmienie, którego nie da się podrobić. Nieodzowną częścią koncertów grupy są improwizacje. Wygrywane na flecie solówki Alii nawiązują stylem do gry Iana Andersona z Jethro Tull. Na koncercie w Warszawie Blood Ceremony promować będzie swój najnowszy, trzeci w ich dorobku, album "The Eldritch Dark" z 2013 r.

Spiders powstało w 2010 roku w Göteborgu. To jeden z tych zespołów podróżujących ścieżką oldschoolowego podszytego bluesem hardrocka i heavy metalu, wyznaczoną przez takie zespoły jak Led Zeppelin, Black Sabbath, Creedence Clearwater Revival i kontynuowanej przez gwiazdy retro-rocka jak Graveyard, Troubled Horse, czy Horisont. Twórczość Spiders to mieszanka vintage’owego brzmienia, rockandrollowo-hardrockowych, skręcających w stronę NWOBHM riffów oraz melodii przywodzących na myśli Thin Lizzy, czy Motorhead. Zespół ma na koncie jeden pełny album "Flash Point" (2012), cztery siedmiocalowe single i dwie 10".

Octopussy to trójmiejski zespół rockowy łączący brzmienia rock’n’roll, stonera i bluesa. Pięciu chłopaków zainspirowanych tytułem filmu o Jamesie Bondzie stworzyło grupę, w której odbijają się echa klimatu pustynnych terenów południa USA. W ich muzyce nie ma jednoznacznego przekazu, liczy się melodia i rock’n’roll. W składzie występują muzycy znani, m. in. z Blindead oraz Ampacity. Zespół ma na swoim koncie debiutancki album z 2013 r.

Na koncercie, z powodu choroby jednego z muzyków, nie wystąpi zapowiadany wcześniej Blues Pills.

13.05.2014
Progresja Music Zone / Warszawa


Ceny biletów:
50 zł (przedsprzedaż),
60 zł (w dniu koncertu)

do nabycia: eventim.pl oraz na stronach organizatora http://ceremonybooking.8merch.com/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/728260730541474/

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31