Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Majowe impresje gitarowe we Wrocławiu

Majowe impresje gitarowe we Wrocławiu

Dwie gitary, dwa charaktery - dwóch znakomicie zapowiadających się młodych artystów zagra 25 maja podczas ostatniego koncertu z wrocławskiego cyklu Podróże po Strunach im. Marka Długosza.

Duet gitarowy Artura Kozy i Michała Jakubowskiego zabierze słuchaczy w wyprawę do świata tanecznych, wiosennych, hiszpańskich brzmień.

Artur Koza i Michał Jakubowski to młodzi wirtuozi wrocławskiej sceny gitarowej. Ich duet doskonale sprawdza się w wykonywaniu utworów muzyki klasycznej, latynoamerykańskiej i jazzu. Natomiast osobno każdy z nich reprezentuje własny muzyczny styl.

Artur Koza ma dopiero 22 lata, ale na gitarze gra już od ponad 15. Każdego roku daje po kilkanaście koncertów. Doskonale czuje się występując solo, ale także jako członek zespołów kameralnych (od duetów do sekstetów). Od niedawana Artur występuje także w roli dyrygenta, w której zadebiutował w styczniu bieżącego roku podczas wykonania utworu Ceremony of Carols B. Brittena.

Michał Jakubowski urodził się w Żarach, gdzie ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia. Dalszą naukę gry na gitarze kontynuował w PSM II stopnia w Żaganiu, a obecnie kształci się w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Szkolenie własnego warsztatu nie przeszkadza mu jednak we współpracy z różnymi zespołami kameralnymi. We Wrocławiu Michała można najczęściej usłyszeć podczas koncertów Wroclaw Tango Quintet.

Gitarzyści grają razem od dwóch lat pod kierunkiem dr. Waldemara Gromolaka. W tym czasie wystąpili na kilku koncertach we Wrocławiu i okolicach, podczas których prezentowali najróżniejsze style muzyczne - od klasyki po jazz. Jednak podczas majowego koncertu zagrają swoje najciekawsze klasyczne interpretacje. We wspólnym repertuarze muzyków znajdzie się m.in. Tres Cenas Brasileiras Sergia Assada, Circus Music Carla Domeniconi’ego oraz Taniec hiszpański z opery La vida breve Manuela de Falli.

Koncert gitarowy Artura Kozy i Michała Jakubowskiego 'Majowe impresje gitarowe' rozpocznie się 25 maja o godzinie 17:00. Występ, podobnie jak wcześniejsze koncerty z cyklu PPS, będzie mieć miejsce w budynku Starej Giełdy przy wrocławskim placu Solnym 16.

Bilety: 20 zł (normalne), 10 zł (ulgowe)

Organizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe
www.gitaraplus.pl

Atoma Dark Tranquillity

Giganci szwedzkiej sceny melodyjnego death metalu od blisko piętnastu lat nie splamili się słabym wydawnictwem.

Gramy dalej

9 /10
Snakes of Eden CETI

Dwa lata po znakomitym albumie "Brutus Syndrome" CETI powraca z kolejnym mocnym uderzeniem zatytułowanym "Snakes Of Eden".

Gramy dalej

9 /10
Green Day ocena 8
Revolution Radio
Gatunek: Pop punk
Hunter ocena 3
NieWolnOść
Gatunek: Metal
Ghost ocena 9
Popestar
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniGrudzieńnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31