Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Majowe impresje gitarowe we Wrocławiu

Majowe impresje gitarowe we Wrocławiu

Dwie gitary, dwa charaktery - dwóch znakomicie zapowiadających się młodych artystów zagra 25 maja podczas ostatniego koncertu z wrocławskiego cyklu Podróże po Strunach im. Marka Długosza.

Duet gitarowy Artura Kozy i Michała Jakubowskiego zabierze słuchaczy w wyprawę do świata tanecznych, wiosennych, hiszpańskich brzmień.

Artur Koza i Michał Jakubowski to młodzi wirtuozi wrocławskiej sceny gitarowej. Ich duet doskonale sprawdza się w wykonywaniu utworów muzyki klasycznej, latynoamerykańskiej i jazzu. Natomiast osobno każdy z nich reprezentuje własny muzyczny styl.

Artur Koza ma dopiero 22 lata, ale na gitarze gra już od ponad 15. Każdego roku daje po kilkanaście koncertów. Doskonale czuje się występując solo, ale także jako członek zespołów kameralnych (od duetów do sekstetów). Od niedawana Artur występuje także w roli dyrygenta, w której zadebiutował w styczniu bieżącego roku podczas wykonania utworu Ceremony of Carols B. Brittena.

Michał Jakubowski urodził się w Żarach, gdzie ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia. Dalszą naukę gry na gitarze kontynuował w PSM II stopnia w Żaganiu, a obecnie kształci się w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Szkolenie własnego warsztatu nie przeszkadza mu jednak we współpracy z różnymi zespołami kameralnymi. We Wrocławiu Michała można najczęściej usłyszeć podczas koncertów Wroclaw Tango Quintet.

Gitarzyści grają razem od dwóch lat pod kierunkiem dr. Waldemara Gromolaka. W tym czasie wystąpili na kilku koncertach we Wrocławiu i okolicach, podczas których prezentowali najróżniejsze style muzyczne - od klasyki po jazz. Jednak podczas majowego koncertu zagrają swoje najciekawsze klasyczne interpretacje. We wspólnym repertuarze muzyków znajdzie się m.in. Tres Cenas Brasileiras Sergia Assada, Circus Music Carla Domeniconi’ego oraz Taniec hiszpański z opery La vida breve Manuela de Falli.

Koncert gitarowy Artura Kozy i Michała Jakubowskiego 'Majowe impresje gitarowe' rozpocznie się 25 maja o godzinie 17:00. Występ, podobnie jak wcześniejsze koncerty z cyklu PPS, będzie mieć miejsce w budynku Starej Giełdy przy wrocławskim placu Solnym 16.

Bilety: 20 zł (normalne), 10 zł (ulgowe)

Organizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe
www.gitaraplus.pl

Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War We Came As Romans

Nie będę nikogo czarował, wyrosłem z takiego grania, i choć mam swoje małe guilty pleasures, przede wszystkim, w katalogu Rise Records, to co...Gramy dalej

6 /10
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31