Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Opeth przekłada premierę nowego albumu Pale Communion

Opeth przekłada premierę nowego albumu Pale Communion

Premiera najnowszego album Opeth, zatytułowanego "Pale Communion", została przeniesiona na sierpień.

11 studyjna płyta Opeth, ukaże się nie 17 czerwca, jak to pierwotnie zapowiadano, ale 26 sierpnia. Wydawcą będzie Roadrunner Records. Z wyjaśnień Mikaela Akerfeldta wynika, że zespół nie wyrobił się na czas ze wszystkimi kwestiami związanymi z odpowiednim wydaniem albumu. Po uwzględnieniu planu wydawniczego wytwórni, zdecydowano się przesunąć premierę "Pale Communion" na koniec sierpnia.

Materiał został wyprodukowany przez samego Mikaela Akerfeldta, a za miks odpowiada stary znajomy lidera Opeth Steven Wilson, z którym Akerfeldt miał okazję wielokrotnie współpracować.

Mikael Akerfeld stwierdził w jednym z wywiadów, że "Pale Communion" powinien przypaść do gustu wszystkim fanom "Heritage". "Myślę, że płyta będzie trochę bardziej przyswajalna, ponieważ zawiera więcej melodyjnych partii. Położyliśmy tym razem spory nacisk na melodie i choć nie mogę powiedzieć, żeby to był album z gatunku 'easy-listening', jednak znalazło się na nim więcej melodii niż kiedykolwiek wcześniej. Mam nadzieję, że ludzie, którym spodobał się "Heritage" polubią także najnowszy materiał, fani naszych starszych dokonań również. A może zdobędziemy także kilku nowych fanów. Nigdy nie wiadomo."

Album poprzedzi singiel "Cusp Of Eternity", którego pre-order wystartuje 3 czerwca. Wszyscy, którzy skorzystają z opcji pre-order całego albumu otrzymają natychmiastowy dostęp do "Cusp Of Eternity" oraz drugiego utworu z płyty.

"Pale Communion" tracklista:

01. Eternal Rains Will Come
02. Cusp Of Eternity
03. Moon Above, Sun Below
04. Elysian Woes
05. Goblin
06. River
07. Voice Of Treason
08. Faith In Others

Fire on the Floor Beth Hart

Jedna z najciekawszych, współczesnych amerykańskich wokalistek - Beth Hart wydała kolejną interesującą płytę, którą udowadnia niezwykle wysoki...Gramy dalej

9 /10
Album of the Year Faith No More

Fatalne przyjęcie przez krytyków, komercyjna klęska i wreszcie rozpad zespołu na kilkanaście lat - żadnej innej płycie Faith No More reedycja...Gramy dalej

8 /10
Usurpress ocena 7
The Regal Tribe
Gatunek: Death metal
Coma ocena 6
2005 YU55
Gatunek: Alternative rock
Saxon ocena 8
Let Me Feel Your Power
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31