Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Opeth przekłada premierę nowego albumu Pale Communion

Opeth przekłada premierę nowego albumu Pale Communion

Premiera najnowszego album Opeth, zatytułowanego "Pale Communion", została przeniesiona na sierpień.

11 studyjna płyta Opeth, ukaże się nie 17 czerwca, jak to pierwotnie zapowiadano, ale 26 sierpnia. Wydawcą będzie Roadrunner Records. Z wyjaśnień Mikaela Akerfeldta wynika, że zespół nie wyrobił się na czas ze wszystkimi kwestiami związanymi z odpowiednim wydaniem albumu. Po uwzględnieniu planu wydawniczego wytwórni, zdecydowano się przesunąć premierę "Pale Communion" na koniec sierpnia.

Materiał został wyprodukowany przez samego Mikaela Akerfeldta, a za miks odpowiada stary znajomy lidera Opeth Steven Wilson, z którym Akerfeldt miał okazję wielokrotnie współpracować.

Mikael Akerfeld stwierdził w jednym z wywiadów, że "Pale Communion" powinien przypaść do gustu wszystkim fanom "Heritage". "Myślę, że płyta będzie trochę bardziej przyswajalna, ponieważ zawiera więcej melodyjnych partii. Położyliśmy tym razem spory nacisk na melodie i choć nie mogę powiedzieć, żeby to był album z gatunku 'easy-listening', jednak znalazło się na nim więcej melodii niż kiedykolwiek wcześniej. Mam nadzieję, że ludzie, którym spodobał się "Heritage" polubią także najnowszy materiał, fani naszych starszych dokonań również. A może zdobędziemy także kilku nowych fanów. Nigdy nie wiadomo."

Album poprzedzi singiel "Cusp Of Eternity", którego pre-order wystartuje 3 czerwca. Wszyscy, którzy skorzystają z opcji pre-order całego albumu otrzymają natychmiastowy dostęp do "Cusp Of Eternity" oraz drugiego utworu z płyty.

"Pale Communion" tracklista:

01. Eternal Rains Will Come
02. Cusp Of Eternity
03. Moon Above, Sun Below
04. Elysian Woes
05. Goblin
06. River
07. Voice Of Treason
08. Faith In Others

Popestar Ghost

Jako jeden z nielicznych w redakcji naszego magazynu uparcie bronię Ghost.

Gramy dalej

9 /10
Breaking Habits Meller Gołyźniak Duda

Wreszcie doczekaliśmy się polskiej supergrupy z prawdziwego zdarzenia. Nie jakiejś tam odpustowej zgrai muzykantów do kieliszka, ale ekipy złożonej...Gramy dalej

8 /10
Testament ocena 8
Brotherhood of the Snake
Gatunek: Thrash metal
When The Smoke Clears
Gatunek: Hardcore
Shklo ocena 7
Shklo Music
Gatunek: Alternatywa
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniGrudzieńnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31