Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Livin' Blues Xperience na jedynym koncercie w Polsce

Livin' Blues Xperience na jedynym koncercie w Polsce

Już w niedzielę 18 maja w Chorzowie wystąpi obchodzący w tym roku 45-lecie działalności Livin' Blues Xperience.

W latach '60 Holandia była drugim po Anglii ośrodkiem bluesowym w Europie, a zespół Livin' Blues był wymieniany jednym tchem z Fleetwood Mac, The Animals, Pretty Things czy The Yardbirds. Ich koncerty w Polsce w latach '70 w znaczącym stopniu przyczyniły się do spopularyzowania bluesa w naszym kraju, a ich ówczesna popularność w Polsce osiągnęła poziom tak wysoki, że w pewnym momencie ich polski fanklub liczył więcej członków niż holenderski. W Polsce ukazały się ich dwie płyty analogowe.

Obchodzący w 2013 roku 45-lecie działalności zespół postanowił przypomnieć się fanom w Polsce. Na przestrzeni tylu lat w składzie grupy nastąpiły spore zmiany, dotyczące również samej nazwy, co spowodowało, że dzisiaj muzycy występują pod szyldem Livin' Blues Xperience. Podstawę obecnego składu stanowi założyciel zespołu, wokalista Nico Christiansen. Zespół gra żywiołowego bluesa z lekką domieszką rocka, ale to blues wyraźnie dominuje w repertuarze i brzmieniu grupy, opierającym się przede wszystkim na specyficznym wokalu, porywającej gitarze i ekspresyjnej grze harmonijki. Christiansen jest niepowtarzalnym wokalistą i frontmanem, a grający ekspresyjnie i z fantazją Loek van der Knaap jest uznawany za jednego z najbardziej wyrazistych gitarzystów Holandii.

Na początku lutego 2014 roku zespół wprowadzony został do holenderskiego Blues Hall Of Fame. W tym samym czasie ukazała się także ich koncertowa płyta "Alive and Kickin’", którą nabyć będzie można podczas majowej trasy koncertowej.

Nico Christiansen - śpiew, gitara, saksofon  
Loek van der Knaap - gitara
Bas Kleine - harmonijka
Jeroen van Niele - gitara basowa
Kees Van Krugten - perkusja

W roli supportu wystąpi Around The Blues.

18 maja 2014
Chorzów, Sztygarka - Klub Tlenownia

godzina 19.00

Bilety w cenie 45 złotych do nabycia w Sztygarce oraz na www.delta.art.pl i www.ticketportal.pl

więcej informacji: http://www.delta.art.pl/artysci.php?id=23 i https://www.facebook.com/agencjadelta

Cold Like War We Came As Romans

Nie będę nikogo czarował, wyrosłem z takiego grania, i choć mam swoje małe guilty pleasures, przede wszystkim, w katalogu Rise Records, to co...Gramy dalej

6 /10
For Crying Out Loud Kasabian

Mając słabość do niegrzecznych chłopców urodzonych na Wyspach Brytyjskich, chyba nie sposób ocenić kolejnego albumu Kasabian inaczej jak pozytywnie....Gramy dalej

8 /10
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Fractured
Gatunek: Progressive rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31