Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Razorlight gwiazdą warszawskich Wianków nad Wisłą 2014

Razorlight gwiazdą warszawskich Wianków nad Wisłą 2014

21 czerwca odbędzie się 19 edycja największego ogólnodostępnego, plenerowego wydarzenia w Warszawie - Wianków nad Wisłą. Oprócz dziennych atrakcji związanych z Piknikiem Świętojańskim, zwolenników koncertów ucieszą występy zespołów Hey, Dżem, Łąki Łan oraz Razorlight.

Pochodzący z Londynu Razorlight to jasno święcąca gwiazda gitarowego indie-rocka. Formacja powraca do Polski w dziesiąta rocznicę swojego debiutanckiego krążka "Up All Night", który został wydany 28 czerwca 2004 roku. Album ten w błyskawicznym tempie przyniósł im sławę i miano najlepszego nowego zespołu Wielkiej Brytanii. Grupa szybko ruszyła w trasę promocyjną i w 2005 roku otwierała już koncerty takich gwiazd jak Queen (z Paulem Rodgersem) i Oasis.

Do tej pory zespół nagrał jeszcze dwa albumy "Razorlight" oraz "Slipway Fires". Z albumu "Razorlight" pochodzi m.in. singiel "In the Morning", który dotarł do 3 pozycji na UK Singles Chart, "Somewhere Else" zajął miejsce 2, a "America" dotarła na sam szczyt notowania. Formacja otrzymała również dwie nominacje do Brit Awards w kategorii Best British Band i Best Song za piosenkę "America". Album "Razorlight" przyniósł grupie także nominacje do NME w kategorii Best Album i Best British Band. Godne wyróżnienia jest także ich uczestnictwo w koncercie charytatywnym organizowanym przez Boba Geldofa "Live8" w Hyde Parku oraz to, że mieli okazję zagrać przed takimi legendami rocka jak The Rolling Stones czy The Who.

Razorlight gościł w Polsce m.in. przy okazji Orange Warsaw Festival (2009 r.) W tym roku przybywają w odświeżonym składzie i po koncertowej przerwie, podczas której wokalista promował swój solowy album "Borrell 1" oraz projekt Johnny Borrell & Zazou.

Zespół entuzjastycznie przyjął specjalne zaproszenie Andrzeja Matusiaka, dyrektora Stołecznej Estrady, który myślał o zaproszeniu muzyków już od kilku lat: "Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy okazję przyjechać do Warszaw i wystąpić 21 czerwca. Postaramy się ze wszystkich sił, by najkrótsza noc w roku była niezapomniana dla was wszystkich. Nie możemy się doczekać spotkania z polskimi fanami, którzy są niezwykle entuzjastyczni, a ich emocje na pewno przeniosą się także na scenę." - napisali muzycy.

Wołanie Eklektik

Sporą część życia spędziłem w Toruniu, a to właśnie w tym zjawiskowym mieście działa debiutujący właśnie EPką Eklektik.

Gramy dalej

7 /10
Humanz Gorillaz

Goryle boją się Brexitu i elekcji Donalda Trumpa. Przeczuwają, że nadciąga apokalipsa. Postanawiają więc zorganizować imprezę na koniec świata....Gramy dalej

5 /10
Self Supremacy
Gatunek: Metalcore
My Faith / My Curse
Gatunek: Hardcore
One More Light
Gatunek: Pop rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniCzerwiecnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30