Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Wygraj soundtrack z filmu Inside Llewyn Davis!

Wygraj soundtrack z filmu Inside Llewyn Davis!

Znakomity soundtrack z filmu braci Coen "Inside Llewyn Davis" ("Co jest grane Davis?") jest nagrodą w naszym konkursie.

Główne role w dramacie braci Coen "Inside Llewyn Davis" kreują Justin Timberlake, Oscar Isaac, Carey Mulligan i John Goodman. Film otrzymał nagrodę Grand Prix na festiwalu w Cannes w 2013 roku. Produkcją ilustracji dźwiękowej obrazu zajął się legendarny muzyk i producent T-Bone Burnett, wielokrotny laureat Grammy, a także Oscara, wespół z Ethanem i Joelem Coenami. Burnett i Coenowie współpracowali już a po raz czwarty, a jedną z ich wcześniejszych wspólnych produkcji był soundtrack do "Bracie, gdzie jesteś?", który zdobył pięć nagród Grammy.

Obraz opowiada tydzień z życia amerykańskiego piosenkarza folkowego Dave'a van Ronka (w tej roli Oscar Isaac) z czasów narodzin sceny folkowej w nowojorskiej dzielnicy Greenwich Village w 1961 roku. Jego muzyka, choć może nieco zapomniana i niezbyt popularna, miała ogromny wpływ na rzesze artystów. W tym tak wielkich, jak Bob Dylan. Skoro film opowiada historię muzyka, a stoją za nim Ethan i Joel Coen, nic dziwnego, że słychać w nim mnóstwo wspaniałych folkowych piosenek. Wykonują je wspomniani Justin Timberlake i Oscar Isaac, grający w filmie Marcus Mumford z uwielbianej na całym świecie grupy Mumford & Sons, a także występująca w "Inside Llewyn Davis" jego małżonka, znana aktorka Carey Mulligan. Na płycie znalazł się również utwór wykonywany przez samego Dave'a Van Ronka, a także niepublikowana wersja "Farewell" Boba Dylana, pochodząca z sesji albumu "The Times They Are A-Changin'".

Muzyka z filmu od razu została wysoko oceniona przez krytykę. "Muzyczne fragmenty są niesamowite" - napisał "Guardian". "Prawdziwą radość daje słuchanie muzyki, fantastycznie dobranej przez T-Bone Burnetta, zaśpiewanej przez występujących w filmie aktorów. Cudowny soundtrack" - zachwycał się recenzent "Variety".

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

Konkurs:

Mamy do wygrania 4 egzemplarze albumu. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Davis. Odpowiedzi można przesyłać do wtorku (27.05) do 24:00. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

Oscar Isaac, aktor odtwarzający główną rolę, gra w filmie na vintage'owej gitarze wybranej wspólnie z T-Bone Burnettem. O jaki model gitary chodzi?

Rozwiązanie konkursu:

Dziękujemy za odpowiedzi. Oscar Isaac grał w filmie na Gibsonie L1 z 1924 roku. Płyty otrzymują: Artur Krawczyk, Monika Bartosik, Małgorzata Szymborska i Olaf Tupik. Gratulujemy!

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31