Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Wygraj Turn Blue - najnowszy album The Black Keys

Wygraj Turn Blue - najnowszy album The Black Keys

"Turn Blue", ósmy studyjny krążek znakomitego duetu z Ohio - The Black Keys jest nagrodą w naszym konkursie

Dan Auerbach i Patrick Carney, sześciokrotni laureaci Grammy, postanowili przerwać milczenie, trwające blisko trzy lata. Ósmy album duetu nosi tytuł "Turn Blue". Pierwszym singlem zapowiadającym płytę jest kompozycja "Fever", do której powstał teledysk w reżyserii Theo Wennera.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video


Za produkcję albumu, podobnie jak w przypadku "El Camino", odpowiadali Dan, Patrick oraz ich serdeczny przyjaciel Danger Mouse, którego znamy z przebojowego duetu Gnarls Barkley, a także ze współpracy z Gorillaz czy Beckiem. Krążek wypełnia 11 piosenek. Nagrano je w Sunset Sounds Studios w Hollywood, w Key Club w Benton Harbor, w stanie Michigan oraz w należącym do Dana Auerbacha studiu Easy Eye Sound w Nashville.

"Gdy pracujemy nad płytą, zawsze zawieszamy sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Staramy się przebić samych siebie. Nie powtarzać tego, co już było, a jednocześnie nie odchodzić całkowicie od naszego stylu. Na tej płycie zostawiliśmy w piosenkach trochę przestrzeni, oddechu, a postawiliśmy na większe kombinowanie z klimatem, warstwami i rozmaitymi odgłosami"
- mówi o wydawnictwie Patrick Carney. Pytany o to, z czym kojarzy mu się tytuł, Patrick odpowiedział z przymrużeniem oka, że z: duszeniem, smutkiem, odrętwieniem wywołanym z siarczystym mrozem i gospodarzem nocnego, telewizyjnego, amerykańskiego show z lat 60. o nazwisku Ghoulardi.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

Konkurs:

Mamy do wygrania 8 egzemplarzy albumu. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Black Keys. Odpowiedzi można przesyłać do wtorku (03.06) do 24:00. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

Pierwszy film zapowiadający "Turn Blue" i ujawniający datę premiery albumu pojawił się na Twitterze pewnej znanej postaci. O kogo chodzi?

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za odpowiedzi. Chodziło o Mike'a Tysona. Płyty otrzymują: Jakub Mizeria, Alicja Niekrasz, Marcin Hełmecki, Paweł Nosek, Monika Ważny, Kacper Wojtczak, Magdalena Biała i Mateusz Gos. Gratulujemy!

Popestar Ghost

Jako jeden z nielicznych w redakcji naszego magazynu uparcie bronię Ghost.

Gramy dalej

9 /10
Breaking Habits Meller Gołyźniak Duda

Wreszcie doczekaliśmy się polskiej supergrupy z prawdziwego zdarzenia. Nie jakiejś tam odpustowej zgrai muzykantów do kieliszka, ale ekipy złożonej...Gramy dalej

8 /10
Testament ocena 8
Brotherhood of the Snake
Gatunek: Thrash metal
When The Smoke Clears
Gatunek: Hardcore
Shklo ocena 7
Shklo Music
Gatunek: Alternatywa
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniGrudzieńnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31