Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Koncertowy czerwiec z Wojtkiem Mazolewskim

Koncertowy czerwiec z Wojtkiem Mazolewskim

Jeszcze nie opadły emocje po sukcesie zespołu Pink Freud na festiwalu ELBJazz w Hamburgu a przed nami już kolejne wydarzenia z formacjami Wojtka Mazolewskiego w rolach głównych.

Już 6 czerwca Pink Freud wystąpi w łódzkim klubie 6 dzielnica w ramach Igrzysk Wolności. Igrzyska Wolności to wydarzenie, którego celem jest uczczenie 25 lat przemian demokratycznych rozpoczętych pierwszymi częściowo wolnymi wyborami w Polsce 4 czerwca 1989 roku.

Dzień później Pink Freud zabrzmi w Warszawie w dwóch różnych odsłonach. Wczesnym popołudniem 7 czerwca zespół wystąpi z autorskim repertuarem w ramach 8 Pikniku Kulturalnego Co Jest Grane w Królikarni. Będzie to preludium do wieczornej, warszawskiej premiery najnowszego projektu formacji zatytułowanego Pink Freud plays Autechre. Utwory legend muzyki elektronicznej w aranżacjach Pink Freud będzie można usłyszeć na Red Bull Music Academy Weekender. Organizowana przez markę Red Bull impreza podróżuje po całym świecie, gromadząc najświeższe muzyczne zjawiska. Po wcześniejszych edycjach w Madrycie, Sztokholmie i Tokio, wydarzenie zawita do Stolicy Polski.

Poznań będzie ostatnim miastem, w którym twórcy albumu Horse&Power wystąpią w czerwcu. Wszystko za sprawą specjalnego koncertu podczas Festiwalu Malta. Kwartet Wojtka Mazolewskiego wystąpi gościnnie z argentyńską formacją hiphopową Actitud María Marta. Ta żeńska grupa powstała w 1995 roku w Buenos Aires. Jej oryginalne brzmienie jest energetyczną mieszanką hip hopu, reggae i muzyki latynoskiej, wzmocnionej samplami tango, dancehall.

Mamy także dobre informacje dla wszystkich fanów projektu Wojtek Mazolewski Quintet. Jesienią ukaże się nowy album zespołu zatytułowany Polka. Wszystkich tych, którzy chcą wcześniej zobaczyć zespół na żywo zapraszamy na dwa czerwcowe koncerty zespołu. 27 czerwca WMQ wystąpi w ełckim Papaja Jazz Club a 28 czerwca z okazji otwarcia La Maison w Warszawie.

W czerwcu kwintet Wojtka Mazolewskiego zawita do Paryża. Zespół wystąpi na specjalnym koncercie dla Ambasadorów Państw Członkowskich UE. Wszystko w ramach obchodów 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej organizowanych przez  Placówkę Stałego Przedstawicielstwa RP przy OECD.

6.06 - Pink Freud - Igrzyska Wolności, Łódź
7.06 - Pink Freud - Piknik Co Jest Grane, Warszawa
7.06 - Pink Freud gra Autechre - Red Bull Music Academy Weekender, Warszawa
24.06 - Aticuda Maria Marta gościnnie Pink Freud - Malta Festival, Poznań
27.06 - Wojtek Mazolewski Quintet - Papaja Jazz Club, Ełk
28.06 - Wojtek Mazolewski Quintet - La Maison, Warszawa 

Woe To The Vanquished Warbringer

Doskonale zaczął się ten rok dla thrash metalu. Młodzież z Wysp i USA wypuszcza fantastyczne debiuty, a stare wygi, choć Warbringer to wciąż...Gramy dalej

9 /10
Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31