Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Panzerhund zwycięzcą Finału Ligi Rocka 2014

Panzerhund zwycięzcą Finału Ligi Rocka 2014

XX Finał Ligi Rocka 2014 za nami. Zwycięzcą została formacja Panzerhund z Obornik Śląskich.

Do XX Finału Ligi Rocka, który podobnie jak rok temu odbył się na Stadionie Miejskim  w Jeleniej Górze / Cieplicach, zgłosiło się ok. 50 zespołów. Spośród nich organizatorzy wybrali najciekawsze, najbardziej kreatywne i nie podrabiające swoich rockowych idoli. W odróżnieniu od poprzednich lat, tym razem zamiast ostrego metalu dominował klasyczny rock a także melodyjny punk rock.

Wielki finał ruszył kilka minut po 15. Na konkursowym ringu stanęło 5 zespołów, którym przysłuchiwało się profesjonalne jury. Sędziami rockowych zmagań byli: Mietek Jurecki, Wojciech Hoffmann, Roman Rogowiecki oraz właściciel i producent TR Studio Tomasz Rogula. Koncerty zapowiadał związany z Polskim Radiem Wrocław Wojciech Czerniatowicz.

Każdy z zespołów miał do dyspozycji półgodzinny set. Wystąpili: Dust, Korpus Karmel, No To Myk, Panzerhund i Warbell. Jak powiedzieli Jurorzy pod przewodnictwem basisty Mietka Jureckiego tegoroczny XX Finał Ligi Rocka stał na wysokim poziomie, przeważała przede wszystkim młodość i charyzma.

Niemal wszystkie nagrody i wyróżnienia otrzymała grupa Panzerhund z Obornik Śląskich. Zespół otrzymał sesję nagraniowa w TR Studio, a jego basista Roman Szczykutowicz został najciekawszym basista Finału. Wyróżnienie otrzymał Krzysztof Wojtas, wokalista Korpus Karmel, a najlepszą wokalistką została Karolina Wiecek z Warbell. Najciekawszym gitarzysta XX Finały okazał się Konrad Staszkiewicz z No To Myk, a perkusistą Rafał Wiaderek (Warbell)

XX Finał Ligi Rocka zamknęła po ceremonii wręczenia nagród legendarna grupa Turbo, którą supportowała niemiecka thrashmetalowa formacja Sillycon X.

Fundatorami nagród tegorocznego XX ogólnopolskiego Finału Ligi Rocka były:
Music Dealer, Rolad Polska, Mayones Gitary, FX Music Group, Arcade Audio,Ess Audio, Polsound, Laboga, TR Studio.
Najnowszy model perkusyjny Pearl udostępniła firma Silesia Music Center.
Patronat Medialny: Magazyn Gitarzysta, Perkusista, Estrada i Studio, Nowiny Jeleniogórskie, Muzyczne Radio, TV Dami, Info Music.Pl, Fabryka Zespołów.

XXI Edycja Ligi Rocka rozpocznie się 19 września 2014 roku stąd też wszystkie zespoły zainteresowane udziałem w tej imprezie proszone są o przesyłanie swoich zgłoszeń w postaci CDR’ów i notki o zespole pod adresem: JCK/ Jelenia Góra ul. 1 Maja 60, 58 - 500 Jelenia Góra  z dopiskiem XI edycja Ligi Rocka.

Więcej informacji na stronie www.jck.pl, www.facebook.com/Liga .Rocka

For Crying Out Loud Kasabian

Mając słabość do niegrzecznych chłopców urodzonych na Wyspach Brytyjskich, chyba nie sposób ocenić kolejnego albumu Kasabian inaczej jak pozytywnie....Gramy dalej

8 /10
Desire Hurts

Mój ulubiony duet wydał kolejną, wielką płytę. Inną niż do tej pory, utrzymaną w konwencji, która przynajmniej na razie kompletnie mi do Hurts...Gramy dalej

7 /10
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Fractured
Gatunek: Progressive rock
BCCIV
Gatunek: Hard rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31