Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Męskie Granie Orkiestra na żywo! Premiera singla Elektryczny

Męskie Granie Orkiestra na żywo! Premiera singla Elektryczny

Zespół Męskie Granie Orkiestra w pełnym koncertowym składzie po raz pierwszy zaprezentował singla "Elektryczny".

Tym samym dał przedsmak emocji czekających nas podczas koncertów tegorocznej edycji Męskiego Grania. Na fanów projektu czekać będzie muzyczny spektakl przygotowany po raz kolejny jedynie przez polskich artystów. Specjalnie na tegoroczną trasę zespołu Męskie Granie Orkiestra, powstał singiel "Elektryczny".

Jego premiera odbyła się 4 czerwca w Plażowej w Warszawie. Singiel można było po raz pierwszy nie tylko usłyszeć, ale również obejrzeć w livesteamingu. Na scenie wystąpił wspólnie cały koncertowy skład zespołu: Smolik, Brodka, Dawid Podsiadło, Olaf Deriglasoff, Piotrek EMADE Waglewski, Michał Sobolewski, Krzysztof "Zalef" Zalewski, Michał "Fox" Król, Miłosz Pękala oraz Łukasz Korybalski.

"Stworzenie singla Męskiego Grania było dla mnie sporym wyzwaniem, bo do pracy nad nim zaprosiłem same indywidualności wywodzące się z różnych estetyk muzycznych. Uważam za cenne, że udało się znaleźć wspólny mianownik i razem stworzyć bezkompromisowy zespół. Każdy z członków powstałego zespołu Męskie Granie Orkiestra zostawił w nim trochę swojej energii, co było słychać i widać dzisiaj na scenie" - powiedział Smolik.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Podczas edycji Męskiego Grania 2014, na scenie zaprezentują się również m.in.mistrzowie mocnego uderzenia - Behemoth, Dezerter oraz Luxtorpeda, wirtuozi jazzu - Tomasz Stańko, Marcin Masecki i Macio Moretti, Jazzombi!e, Pink Freud oraz projekt Trzaska Budzyński Jacaszek. Dodatkowo, swoimi niepowtarzalnymi głosami urzekać będą Artur Rojek, a także jeden z pierwszych wokalistów śpiewających raggamuffin po polsku - Pablopavo.

"Pracując nad każdą edycją Męskiego Grania, chcemy, aby była wyjątkowa, przełamywała stereotypy i muzyczne schematy. Jestem pewna, że w tym roku znowu zaskoczymy naszych fanów. Skład zespołu Męskie Granie Orkiestra, singiel i właśnie ogłoszeni artyści to przedsmak tego, co czeka nas na tegorocznej trasie. Mówiąc krótko - najlepsze przed nami" - powiedziała Izabela Głodek, Dyrektor Marki Żywiec i Innowacji.

Tego lata Męskie Granie zagra w następujących miastach:

Sopot, Teatr na Plaży, 28 czerwca - koncert Nowe Męskie Granie
Kraków, Ogrody Muzeum Archeologicznego, 12 lipca
Poznań, Stara Gazownia, 19 lipca
Chorzów, Kompleks Sztygarka, 26 lipca
Wrocław, Pergola (Wrocławska fontanna), 23 sierpnia
Żywiec, Amfiteatr, 29 sierpnia

Więcej informacji na temat Męskiego Grania 2014 można znaleźć na www.meskiegranie.pl.
Wyłącznym sponsorem Męskie Granie jest marka Żywiec.

Galeria: materiały organizatora.

GALERIA
Forever Child Agnieszka Chylińska

Niekoronowana królowa polskiego rocka po siedmiu latach powróciła z nowym albumem, choć może to powrót ze znaczniej głębiej osadzonego okresu?...Gramy dalej

6 /10
XXX - Three Decades in Metal Hansen & Friends

Kai Hansen to gitarzysta i wokalista, a zarazem ikona niemieckiej sceny heavy i power metalu, współtwórca Helloween, twórca Gamma Ray i członek...Gramy dalej

8 /10
Spoiwo ocena 9
Salute Solitude
Gatunek: Post-rock
Beth Hart ocena 9
Fire on the Floor
Gatunek: Blues
Album of the Year
Gatunek: Alternative rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31