Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Już dziś 4 Szmery w Szczecinie

Już dziś 4 Szmery w Szczecinie

Dziś w Browarze Polskim w Szczecinie wystąpi 4szmery - jedyna w swoim rodzaju kapela mistrzowsko grająca covery AC/DC.

Start 21.00, przedbiegi 19.00. Jak pisze o sobie zespół:

"4szmery - zespół powstał w Bochni w 199……no właśnie…., czy tak naprawdę interesuje Was historia naszego zespołu? Może zostawimy daty historykom a rocznice kombatantom. Zaczęliśmy grać dla przyjemności. Połączyła nas wspólna fascynacja jednym z największych bandów tego świata - AC/DC.

Bo można być fanem, ale z czasem jak napisał o nas ostatnio red. Metz "słuchanie już nie wystarcza". Nie będziemy wchodzić tutaj w polemikę z różnego rodzaju "autorytetami muzycznymi" głoszącymi wszem i wobec, że AC/DC to muzyczne prostactwo i uwstecznianie muzyki. Bo prawda jest taka, że "psy szczekają, a australijska karawana toczy się po świecie od prawie 40-tu lat". A co to za zespół, który gra covery? A gdzie własne kompozycje, prawdziwa twórczość? Te pytania padają od kilku lat pod naszym adresem. Jeśli zadają je nasi Przyjaciele widzący w nas potencjał prosimy o cierpliwość.

Jeżeli zaś ktoś atakuje nas anonimowo w sieci, tłumaczymy, że AC/DC to klasyka taka sama jak Bach, Mozart, Chopin a my po prostu gramy klasykę. I jeżeli na nasze koncerty przychodzą ludzie, to chyba warto grać, żeby zobaczyć autentyczne łzy wzruszenia jakie czasem udaje nam się wywołać… Do tej pory wydaliśmy dwie płyty. Pierwszą z nich nagraliśmy w legendarnej "Muzycznej Owczarni" w Jaworkach w 2007 roku. Druga to zapis akustycznego koncertu ze studia PR III im. Agnieszki Osieckiej, który odbył się w 30-tą rocznicę śmierci "Bona" Scotta. W nagraniu wzięli udział nasi Przyjaciele: Janek Gałach, Jacek Królik, Andrzej Nowak i Paweł "Bejbi" Mąciwoda. Tytuły płyt "No Steep till…. Muzyczna Owczarnia" i "Life after Death" to nic innego, jak parafrazy najlepszych płyt koncertowych nagranych przez Motorhead i Iron Maiden. Jak coverband to po całości. Naszym największym sukcesem jest fakt, że jesteśmy razem w niezmienionym składzie już od 10 lat.

Wokół nas dzieją się różne dziwne historie, a my gramy coraz więcej koncertów dla naprawdę fantastycznych ludzi. I dopóki trwa ta reakcja, będziemy to robić. Bo chyba o to w rock ‘n’ rollu chodzi…. Bo ludzie lubią słuchać piosenek, które dobrze znają, bo jesteśmy prawdziwi w tym co robimy. Dziękujemy Wam za to, że jesteście z nami, zapraszamy na koncerty i jedno możemy Wam obiecać: jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa….."

4szmery  / Dirty Bastards  / Overdose

Bilety: 20/25 zł

Do nabycia w klubie "Browar Polski" oraz Biurze "Traper Tour", ul.Kopernika 3-5,lok.107 (Pasaż A-Z)

Zmartwychwstaniemy Dr Misio

Uwaga, emocjonalne kaleki! Dr Misio ponownie otworzył swój gabinet i przyjmuje nawet nieubezpieczonych. Masz pęknięte serduszko lub połamałeś...Gramy dalej

7 /10
25 lat. Koncert w Trójce Wojtek Pilichowski

Na swój koncert dostał ledwo 60 minut, a dla Wojtka Pilichowskiego pewno i trzy godziny, to byłoby mało.

Gramy dalej

7 /10
Kreator ocena 8
Gods Of Violence
Gatunek: Thrash metal
Status Quo ocena 6
The Last Night of The Electrics
Gatunek: Rock
Mad Season
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLipiecnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31