Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Dr Misio: Wygraj specjalną edycję albumu Młodzi

Dr Misio: Wygraj specjalną edycję albumu Młodzi

W naszym konkursie do wygrania specjalna edycja debiutu formacji Dr Misio, albumu "Młodzi", wzbogacona o dodatkowy krążek DVD z zapisem koncertu z Poznania.

Dr Misio, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika - aktora, scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znanego głównie ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego ("Wesele", "Dom zły", "Drogówka") oraz z roli managera  Paktofoniki w filmie "Jesteś Bogiem". Arek wyreżyserował m.in. musical "Jeździec burzy" z muzyką The Doors i debiutancką fabułę "Prosta historia o miłości" - Grand Prix Kina Niezależnego na Festiwalu w Gdyni z Magdą Popławską, Rafałem Maćkowiakiem & Bartkiem Topą w rolach głównych.

Nazwę Dr Misio przekornie zaczerpnięto z tekstu pisarza, redaktora m.in. działu "Kultura" G.W., Krzysztofa Vargi, autora większości tekstów na płycie. W warstwie literackiej zespół może również poszczycić się tekstami zaprzyjaźnionego poety, wielokrotnie nominowanego do Literackiej Nagrody "Nike", laureata "Paszportu Polityki", dziennikarza i muzyka - Marcina Świetlickiego.

Debiutancki album Dr Misio, zatytułowany "Młodzi" ukazał się pod skrzydłami wytwórni Universal Music Polska 26 marca 2013. Płytę nagrano w 2012 u Adama Toczko w Elektra Studio z Olafem Deriglasoffem w roli producenta muzycznego. Współautorem aranżacji utworów "Mentolowe papierosy" i "Pudelek" jest Mateusz Pospieszalski. W listopadzie ukazała się edycja specjalna płyty wzbogacona o krążek DVD, na którym znalazł się koncert z poznańskiego klubu Blue Note z 13 czerwca 2013 r. oraz 3 teledyski.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

Wydawnictwo promowane było kontrowersyjnym i krwawym teledyskiem do piosenki "Dziewczyny" w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Konkurs:

Mamy do wygrania 10 egzemplarzy albumu. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Dr Misio. Odpowiedzi można przesyłać do wtorku (24.06) do 24:00. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

Wymień nazwiska przynajmniej dwóch aktorek, które wystąpiły w teledysku "Dziewczyny".

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za odpowiedzi. W teledysku pojawiły się Magdalena Cielecka, Katarzyna Herman, Agnieszka Warchulska i Ewa Bukowska. Płyty otrzymują: Maria Siemienkowicz, Paweł Klocek, Wojciech Makuchowski, Marcin Raywer, Michał Kaliński, Sławomir Ćwiek, Karolina Jasina, Ewelina Koprowicz, Marcin Rutkowski, Marcin Borowicz. Gratulujemy!

Colossus Triggerfinger

Powiadają, że lepsze jest wrogiem dobrego. Są momenty, gdy właśnie tak myślę o najnowszym albumie Triggerfinger.

Gramy dalej

7 /10
Wall of Sound Marty Friedman

Marty Friedman będzie już zawsze kojarzony z Megadeth, ale życie po tej kapeli też istnieje, czego dowodzi choćby tegoroczny album amerykańskiego...Gramy dalej

9 /10
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening
Gatunek: Blues rock
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31