Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Eliminacje do Przystanku Woodstock zakończone

Eliminacje do Przystanku Woodstock zakończone

6 Eliminacje do Przystanku Woodstock przeszły do historii, wyłaniając ostatnie brakujące ogniwa w line-upie 20 edycji festiwalu.

Decyzją Jury na Dużej Scenie wystąpią: Shata QS, be.my i Ukeje. Na Scenie Fabryki Zespołów i Fundacji WOŚP zagrają; Wild Pig, Enclose, The Sixpounder, Mama Selita, Zmaza i Know.

W sobotę 21 czerwca w krakowskim klubie Kwadrat odbył się finał 6 Finał Eliminacji do Przystanku Woodstock. Po trzech półfinałach - w Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu poznaliśmy zespoły, które zasilą line-up Przystanku Woodstock. Poziom był niezwykle wyrównany, zagrało jedenaście bardzo dobrych kapel: Enclose, Wild Pig, Shata QS, Know, Tuff Enuff, The Sixpounder, Be.MY, Mama Selita, Thermit, Ukeje, Zmaza. W wydarzeniu uczestniczyło niemal tysiąc fanów świeżej polskiej muzyki, a imprezę nakręcała marka Lech, Coca-Cola i Hama Polska.

Najlepszych wykonawców wyłoniło jury w składzie; Jurek Owsiak (Prezes Fundacji WOŚP), Gosia Kaczmarek (Prezes Fabryki Zespołów), Andrzej Puczyński (Izabelin Studio), Tomasz Kasprzyk (Szef muzyczny AntyRadia) oraz Krzysztof Dobies (Radio Woodstock).

Gwiazdą krakowskiego finału była formacja Lao Che. Grupa dobrze znana woodstockowiczom z kilkukrotnych już występów na kostrzyńskim festiwalu, a w szczególności tego z 2008 roku, kiedy to 1 sierpnia wystąpili z materiałem "Powstanie Warszawskie".

Przypomnijmy, że Eliminacje do Przystanku Woodstock, odbywają się już po raz 6. Ich celem jest wyłonienie zespołów, które będą mogły zagrać koncert na Przystanku Woodstock. Organizatorem Eliminacji są Fabryka Zespołów, Fundacja WOŚP oraz Kręcioła TV. Dzięki Eliminacjom swoje muzyczne marzenia spełniło już ponad 20 zespołów, które zagrały na Przystanku Woodstock, wśród nich są m.in. Enej, Raggafaya, Luxtorpeda, Materia, Pampeluna, Chico, Hope czy Deriglasoff.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym Eliminacji.

Zaklęty krąg Cugowscy

Krzysztof Cugowski jest na polskiej rockowej scenie od zawsze, zaś jego dwaj synowie Piotr i Wojciech od prawie zawsze, ale po raz pierwszy wspólnie...Gramy dalej

8 /10
Atoma Dark Tranquillity

Giganci szwedzkiej sceny melodyjnego death metalu od blisko piętnastu lat nie splamili się słabym wydawnictwem.

Gramy dalej

9 /10
CETI ocena 9
Snakes of Eden
Gatunek: Heavy metal
Green Day ocena 8
Revolution Radio
Gatunek: Pop punk
Hunter ocena 3
NieWolnOść
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniGrudzieńnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31