Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Eliminacje do Przystanku Woodstock zakończone

Eliminacje do Przystanku Woodstock zakończone

6 Eliminacje do Przystanku Woodstock przeszły do historii, wyłaniając ostatnie brakujące ogniwa w line-upie 20 edycji festiwalu.

Decyzją Jury na Dużej Scenie wystąpią: Shata QS, be.my i Ukeje. Na Scenie Fabryki Zespołów i Fundacji WOŚP zagrają; Wild Pig, Enclose, The Sixpounder, Mama Selita, Zmaza i Know.

W sobotę 21 czerwca w krakowskim klubie Kwadrat odbył się finał 6 Finał Eliminacji do Przystanku Woodstock. Po trzech półfinałach - w Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu poznaliśmy zespoły, które zasilą line-up Przystanku Woodstock. Poziom był niezwykle wyrównany, zagrało jedenaście bardzo dobrych kapel: Enclose, Wild Pig, Shata QS, Know, Tuff Enuff, The Sixpounder, Be.MY, Mama Selita, Thermit, Ukeje, Zmaza. W wydarzeniu uczestniczyło niemal tysiąc fanów świeżej polskiej muzyki, a imprezę nakręcała marka Lech, Coca-Cola i Hama Polska.

Najlepszych wykonawców wyłoniło jury w składzie; Jurek Owsiak (Prezes Fundacji WOŚP), Gosia Kaczmarek (Prezes Fabryki Zespołów), Andrzej Puczyński (Izabelin Studio), Tomasz Kasprzyk (Szef muzyczny AntyRadia) oraz Krzysztof Dobies (Radio Woodstock).

Gwiazdą krakowskiego finału była formacja Lao Che. Grupa dobrze znana woodstockowiczom z kilkukrotnych już występów na kostrzyńskim festiwalu, a w szczególności tego z 2008 roku, kiedy to 1 sierpnia wystąpili z materiałem "Powstanie Warszawskie".

Przypomnijmy, że Eliminacje do Przystanku Woodstock, odbywają się już po raz 6. Ich celem jest wyłonienie zespołów, które będą mogły zagrać koncert na Przystanku Woodstock. Organizatorem Eliminacji są Fabryka Zespołów, Fundacja WOŚP oraz Kręcioła TV. Dzięki Eliminacjom swoje muzyczne marzenia spełniło już ponad 20 zespołów, które zagrały na Przystanku Woodstock, wśród nich są m.in. Enej, Raggafaya, Luxtorpeda, Materia, Pampeluna, Chico, Hope czy Deriglasoff.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym Eliminacji.

Wybacz No More Jokes

Wreszcie pojawił się zespół, który przy odrobinie promocji i kilku głośniejszych koncertach, mógłby ukrócić hegemonię pewnego łódzkiego...Gramy dalej

7 /10
Rip It Up Thunder

Trzeba klasowego matematyka, by zliczyć jak wiele razy Londyńczycy ogłaszali koniec działalności, by po roku albo dwóch wrócić w blasku i chwale,...Gramy dalej

7 /10
Body Count ocena 8
Bloodlust
Gatunek: Thrash metal
Muzozoic ocena 5
Telepatologika
Gatunek: Fusion
Beyond
Gatunek: Alternatywa
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniKwiecieńnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30