Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Satyrblues 2014 - pierwsze informacje

Satyrblues 2014 - pierwsze informacje

Tarnobrzeskie Stowarzysze "OKO" - Ochrona Kultury Oryginalnej, organizator międzynarodowego festiwalu Satyrblues, zaprasza wszystkich sympatyków bluesa, a zwłaszcza preferujących jego cięższą odmianę, na wrześniowe koncerty dwóch amerykańskich gigantów gitary.

Po raz pierwszy w Polsce wystąpią Mike Onesko & Blindside Blues Band oraz Dudley Taft nazywany często przez dziennikarzy 4 członkiem grupy ZZ Top. Gitarzyści zaprezentują się w swoich oryginalnych i najmocniejszych składach, w których nie zabraknie takich indywidualności jak: gitarzysta Jay Jesse Johnson (Arc Angel, Etta James), czy perkusista Jeff Martin (Racer X, Badlands, Dokken, Paul Gilbert, George Lynch).

Muzycy przylatują do Polski na specjalne zaproszenie Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia "OKO" i będą gościć w naszym kraju przez 7 dni odwiedzając takie miasta jak: Kielce, Tarnobrzeg, Otwock, Poznań, Katowice. Kluczowym przystankiem na trasie będzie oczywiście Tarnobrzeg, gdzie w sobotę 13 września 2014 r. na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury, w ramach jubileuszowej, 15 edycji festiwalu Satyrblues, cały koncert zostanie profesjonalnie zarejestrowany i wzorem lat ubiegłych wydany na płytach CD.

Transmisję z koncertu przeprowadzi Polskie Radio Rzeszów.

Dodatkowe wrażenia, wyróżniające ofertę Tarnobrzega zagwarantuje Doghouse Sam & his Magnatones, który na miejsce premiery swojego najnowszego albumu wyznaczył festiwal Satyrblues. Medialnym prologiem do tego wydarzenia stanie się piątkowy koncert w Studiu Polskiego Radia Rzeszów - 12 września 2014 r. o godz. 19:00, na który obowiązują zaproszenia (tylko 80 miejsc). Żeby wziąć udział w koncercie wystarczy napisać bezpośrednio do kier. Redakcji Muzycznej p. Jerzego Szlachty: jszlachta@radio.rzeszow.pl lub pośrednio do: victor.czura@gmail.com

Szczegółowy program XV edycji Satyrblues zostanie wkrótce opublikowany.

Revolution Radio Green Day

Green Day jaki jest, każdy widzi (a właściwie słyszy).

Gramy dalej

8 /10
NieWolnOść Hunter

Dystans jaki oddziela dziś zespół Hunter od własnych nagrań z przełomu XX i XXI wieku jest trudny do zmierzenia. Kapela weszła w proces muzycznej...Gramy dalej

3 /10
Ghost ocena 9
Popestar
Gatunek: Heavy metal
Breaking Habits
Gatunek: Rock
Testament ocena 8
Brotherhood of the Snake
Gatunek: Thrash metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniGrudzieńnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31