Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Koncert Wawa pomaga Artiemu.

Koncert Wawa pomaga Artiemu.

Creative Music ogłasza kolejny koncert, tym razem pod hasłem Wawa pomaga Artiemu! Jest to kolejna akcja, która ma na celu pomóc Artyomowi Serdyukowi w walce z chorobą.

 

Organizator, Creative Music, wyjaśnia cel koncertu:

"Arti, czyli Artyom Serdyuk, to urodzony w Białorusi muzyk udzielający się w wielu projektach, współpracujący z zespołami m.in. Thy Disease, Deathbringer, Disloyal, Woe Unto Me i szeregu innych, wieloletni animator sceny undergroundowej na terenach byłego bloku wschodniego, promujący z niesłabnącą energią polską kulturę muzyczną. Fan ekstremalnych dźwięków, zawsze spieszący z pomocą, wiedzą i doświadczeniem przy organizacji wszelakich przedsięwzięć metalowych, ale przede wszystkim nasz bardzo dobry kompan i przyjaciel, z którym wspólnie organizujemy trasy i koncerty w Europie od wielu lat.

W 2012 roku okazało się, że cierpi on na wirusowe zapalenie wątroby typu C. WZW C to choroba zakaźna, która spowodowana przez wirusa zapalenia wątroby typu C zajmuje głównie wątrobę. Często przebiega bezobjawowo, ale jego przewlekła postać może prowadzić do marskości wątroby. Standardowymi lekami przeciwko wirusowi HCV jest interferon pegylowany alfa-2 oraz rybawiryna. U chorych, u których rozwinie się marskość lub rak wątroby, konieczny może być przeszczep wątroby, po którym zakażenie mimo wszystko powraca. Obecnie nie istnieje żadna szczepionka przeciwko WZW C. Niestety - na Białorusi nie ma żadnych fundacji państwowych ani społecznych, które by w tym mogły pomóc choćby częściowo pokrywając koszty leczeń i badań, które za naszą wschodnią granicą również są płatne. W takiej sytuacji wszystkie koszta są po stronie chorego i w tym konkretnym przypadku rok badań i terapii pochłonął około 3000 Euro.

Było to leczenie interferonem, które jak się okazało było nieskuteczne. Obecnie u Artiego zdiagnozowano zwłóknienie wątroby trzeciego stopnia, które jest ostatnim etapem przed wystąpieniem marskości wątroby. Konieczny jest kolejny rok leczenia, tym razem za pomocą innego - skuteczniejszego leku - interferonu pegylowanego, który jest czterokrotnie droższy - potrzebne na ten cel jest 12000 Euro. Wspólnie z naszymi przyjaciółmi jednogłośnie postanowiliśmy pomóc Artiemu organizując koncerty charytatywne, z których cały dochód będzie przeznaczony dla niego na leczenie tej ciężkiej i kosztownej choroby."

Na koncercie wystąpią przedstawiciele warszawskiej oraz krakowskiej sceny rockowej i metalowej: Enclose którego wokalistą jest Juan Carlos Cano zwycięzca 4 edycji "The Voice Of Poland", Leash Eye, Jack Crusher, Dormant Ordeal oraz God Said No. Jako gość specjalny zagra Thy Disease.

15.08.2014
Warszawa, "Piwnica pod Harendą" ul. Krakowskie Przedmieście 4-6

Otwarcie: 18:00
Start 19:00

Bilety w przedsprzedaży: 20 zł
W dniu koncertu: 30 zł

Szczegóły na wydarzeniu na FB.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Cold Like War We Came As Romans

Nie będę nikogo czarował, wyrosłem z takiego grania, i choć mam swoje małe guilty pleasures, przede wszystkim, w katalogu Rise Records, to co...Gramy dalej

6 /10
For Crying Out Loud Kasabian

Mając słabość do niegrzecznych chłopców urodzonych na Wyspach Brytyjskich, chyba nie sposób ocenić kolejnego albumu Kasabian inaczej jak pozytywnie....Gramy dalej

8 /10
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Fractured
Gatunek: Progressive rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31