Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Christian Muenzner odchodzi z Obscura

Christian Muenzner odchodzi z Obscura

Gitarzysta Christian Muenzner nie jest już gitarzystą deathmetalowej, progresywnej formacji Obscura.

Christian Muenzner dołączył do Obscury w 2008 roku i w tym czasie zarejestrował z zespołem dwa świetnie przyjęte albumy: "Cosmogenesis" (2009) i "Omnivium" (2011).

"Decyzja o opuszczeniu Obscury, po ponad sześciu latach spędzonych w zespole, nie była łatwa i nawet jeśli większości fanów wydaje się niespodziewana, to myślałem o tym już od kilku lat. Między mną a pozostałymi muzykami nie ma żadnych nieporozumień. Musiałem jednak poświęcić kapeli większą część czasu, którego mógłbym wykorzystać na tworzenie własnej muzyki i realizację moich wizji. Nie jestem w stanie zaangażować się w takim stopniu, ponieważ granie w zespole takim jak Obscura nie może być traktowane jako dodatkowe zajęcie, czy nawet hobby. To wymaga mnóstwa czasu i poświęcenia, a kiedy nie jesteś już w pełni zaangażowany w muzykę, lepiej pozostać szczerym wobec siebie, kolegów z kapeli i fanów. Zawsze uważałem, że fakt, iż zespół odnosi sukcesy lub gdy ludzie oczekują, że będziesz grać konkretny gatunek, nie jest wystarczającym powodem by to robić.

Drugą kluczową przyczyną mojej decyzji jest fakt, że wciąż borykam się z neurologicznym problemem dotyczącym prawej ręki, zwanym dystonią ogniskową. Na przełomie 2011 i 2012 prawie uniemożliwił mi on grę na gitarze. Nawet jeśli, dzięki treningowi i terapii botoksem, odzyskałem już sprawność, wciąż muszę być bardzo ostrożny, żeby nie nastąpił powrót choroby i nie zniweczył wszystkiego co osiągnąłem. A taki nawrót może nastąpić w przypadku przemęczenia ręki spowodowanym kilkumiesięcznym cyklem promocyjnym nowej płyty, podczas którego co wieczór musiałbym osiągać szczyt swoich technicznych możliwości. W najbliższej przyszłości nie będę do tego zdolny. Minimalna choćby szansa na całkowite wyleczenie, albo chociaż poprawę mojego stanu to absolutny priorytet, bo dzięki temu będę w stanie grać i nagrywać muzykę znacznie dłużej. Dlatego postanowiłem skupić się na nauczaniu gry oraz nagrywaniu własnej muzyki. Zamierzam pozostać aktywnym i możecie w nabliższej przyszłości spodziewać się z mojej strony sporo nowych dzięków."

Lider Obscura, Steffen Kummerer, ma jeszcze jeden personalny problem. W tym samym czasie, co Christian Muenzner, zespół opuścił również perkusista Hannes Grossmann.

Zdjęcie: Małgorzata Napiórkowska-Kubicka

David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię Paul Trynka

Artystyczne dziwadło. Kosmita. Wielka zagadka i nieodkryta tajemnica świata popkultury. A może po prostu cyniczny manipulant, który jak nikt inny...Gramy dalej

9 /10
Księżyc Milczy Luty Furia

Zimowa aura nie odpuszcza. Black metalowa Furia prowadzi nas nocą do lasu. I w głąb ziemi. Tam gdzie ożywają duchy z ludowych podań. Tam gdzie...Gramy dalej

9 /10
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Lou Reed. Zapiski z podziemia
Gatunek: Rock
Fabryka ocena 6
Sierpień
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31