Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Tool o opóźnieniu nowego albumu

Tool o opóźnieniu nowego albumu

W ostatnim wywiadzie dla Rolling Stone muzycy Tool opowiedzieli o przyczynach tak długiej przerwy w działalności wydawniczej zespołu.

Od premiery ostatniego albumu Tool "10,000 Days" mija już 8 lat i tak długi okres oczekiwania na kolejne dzieło Amerykanów sprawił, że miłośnicy ich muzyki stracili resztki cierpliwości.

"Fani wkurzają się na nas
- potwierdza gitarzysta Adam Jones - "ta bardziej samolubna część mnie podpowiada mi 'nie musisz tego robić dla nich', jednak przyszedł czas, żeby wyjaśnić co się dzieje."

Okazuje się, że jedną z głównych przyczyn opóźnienia w powstaniu albumu są problemy prawne zespołu. Muzycy zostali pozwani do sądu przez byłego współpracownika, który twierdzi, że wykonał dla nich artwork i nie został wymieniony na liście płac. Sprawa skomplikowała się jeszcze bardziej, gdy towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym kapela wykupiła ubezpieczenie na wypadek pozwów sądowych... samo pozwało zespół z powodu uchybień formalnych związanych z tą sprawą. Tool odpowiedział pozwem ze swojej strony i tak zapętloną sprawą w styczniu zajmie się sąd.

Przepychanki prawne zajmują dużo czasu, zabijają twórczą energię oraz przede wszystkim kosztują. "To wszystko kosztuje miliony dolarów, a fani potrafią jedynie powiedzieć 'chcemy nowego albumu Tool, co się ku..wa dzieje'. Trudno tłumaczyć ludziom nasze problemy ponieważ ich nie rozumieją" - skarży się Jones.

Tool wierzy jednak, że sprawa zakończy się po ich myśli. Formacja ma już również wystarczająco dużo pomysłów, żeby powstał cały nowy album, a jeden z utworów jest już niemal skończony. Trwa on ponad 10 minut i zgodnie ze słowami perkusisty Danny'ego Careya, zawiera sporo zmian i ciężkich fragmentów. "Czasem odnoszę wrażenie, że idziemy za bardzo w kierunku progresywnym i nie gramy odpowiedni mocno, jak na mój gust" - dodaje Jones - Mamy gotowych kilka dobrych walących po mordzie riffów, z których jestem bardzo zadowolony." "Materiał jest nieco bardziej metalowy" - przyznaje Carey - Granie tych partii perkusji sprawiło mi mnóstwo radości"

"Mam nadzieję, do końca roku będziemy mieli już gotową większą część materiału - powiedział Carey - "Jednak zobaczymy, w końcu tak samo myślałem w zeszłym roku. Mimo wszystko zrobiliśmy ogromy krok do przodu, szczególnie przez ostatni miesiąc. Bardzo nas to cieszy."

 


Out of the Voiceless Grave The Lurking Fear

Dokładnie taki death metal lubię. Szybki, surowy, bez technicznych wygibasów i zbędnych ceregieli.

Gramy dalej

7 /10
Respekt Korpus

W latach osiemdziesiątych Korpus to była pierwsza liga i znacząca nazwa. Wojowali na scenie obok TSA, KATa i Turbo, będąc zarazem jednym z symboli...Gramy dalej

7 /10
Wolves
Gatunek: Punk
Power of Peace
Gatunek: Funk
Heatwave
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30