Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Lifetime Achievement Award dla Grzegorza Skawińskiego

Lifetime Achievement Award dla Grzegorza Skawińskiego

3 lipca w sopockim Klubie Środowisk Twórczych, po raz pierwszy w historii Magazynu Gitarzysta, wręczyliśmy statuetkę Lifetime Achievement Award, przyznaną za wkład w rozwój muzyki gitarowej. Laureatem nagrody został Grzegorz Skawiński.

W tym dniu odbyła się w Spatifie wyjątkowa muzyczna impreza z okazji 60. urodzin jednego z najważniejszych polskich gitarzystów, kompozytorów i wokalistów, Grzegorza Skawińskiego.

Jako że uroczystość miała charakter niespodzianki dla Jubilata (całą imprezę udało się utrzymać w ścisłej tajemnicy), nie mogło więc zabraknąć muzycznych prezentów. Trójmiejscy muzycy, z Jarkiem Janiszewskim (Apteka) wykonali nieco prześmiewcze aranżacje największych przebojów zespołów Kombi i O.N.A., a sam Jubilat dał się namówić na długie jam session z udziałem całego obecnego składu Kombii oraz gościnnie występującymi: Wojtkiem Hoffmannem (Turbo) i Fabrizio "Bicio" Leo (Eros Ramazzotti). Obecność tego ostatniego nie była przypadkowa. Grzegorz Skawiński poinformował, że trwają przygotowania do nagrania pod koniec bieżącego roku wspólnej, instrumentalnej płyty z Fabrizio.

Niezwykle ważną częścią oficjalną urodzinowego party było wręczenie nagrody Lifetime Achievement, przyznanej po praz pierwszy w historii przez Magazyn Gitarzysta. Wkład Skawy w rozwój muzyki gitarowej trudno przecenić. Był jednym z pierwszych polskich gitarzystów, których wydawnictwo (Skawiński, 1989, Polskie Nagrania) zostało dostrzeżone i ciepło przyjęte np. przez amerykański miesięcznik Guitar Player (numer 10/1990). Autorem recenzji był prawdopodobnie największy guru instrumentalnej, rockowej gitary oraz właściciel legendarnej wytwórni Shrapnel Records, Mike Varney. Nagroda Gitarzysta Lifetime Achievement jest więc uznaniem dla Artysty, który stał się inspiracją dla wielu młodych adeptów gitary za całokształt jego 40-letniej pracy. Statuetka będzie wręczana gitarzystom raz na rok, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Zdjęcia: Karolina Jankowska

Battles In Flames

Jak dotąd Szwedzi zaliczyli tylko dwie poważne wpadki w karierze, a ich największą wadą nie jest brak pomysłu na same kompozycje, co kwestia brzmienia....Gramy dalej

8 /10
Lou Reed. Zapiski z podziemia Howard Sounes

"Nie ma co wyjaśniać. Jestem tym, kim jestem. Wszystko jest tym, czym jest i pierdolcie się." Tak Lou Reed skomentował pomysł napisania autobiografii....Gramy dalej

8 /10
Fabryka ocena 6
Sierpień
Gatunek: Rock
Sixx:A.M. ocena 7
Prayers for the Blessed (vol. 2)
Gatunek: Hard rock
Vader ocena 7
The Empire
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31