Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Przegląd muzyczny Młoda Nuta 2014 podczas szczecińskiego Pikniku Lotniczego

Przegląd muzyczny Młoda Nuta 2014 podczas szczecińskiego Pikniku Lotniczego

W odrzutowym tempie rusza kolejna odsłona przeglądu muzycznego Młoda Nuta będącego projektem Floating Trippin' Festival. Tym razem projekt będzie realizowany podczas Szczecińskiego Pikniku Lotniczego, który zostanie zorganizowany 9 sierpnia 2014r. na lotnisku szczecińskiego Aeroklubu w Dąbiu.

Na terenie imprezy powstanie muzyczna scena, na której odbywać się będą konkursowe koncerty zespołów wybranych w drodze zgłoszeń internetowych. Do konkursu zapraszamy twórców różnorodnej muzyki bez ograniczenia w sposobie jej wykonywania. Przegląd skierowany jest do zespołów wywodzących się z województwa zachodniopomorskiego. Do koncertu finałowego przystąpi 10 najlepszych zespołów.

Wszystkie występy będą oceniane przez Jury Młodej Nuty w składzie:
Agata Hawrylczuk (dziennikarz muzyczny Polskiego Radia Szczecin)
Szymon Drabkowski (gitarzysta, członek nieistniejącego zespołu Big Fat Mama, inicjator wielu działań i projektów muzycznych)
Tomasz Jóźwiak (gitarzysta zespołu Ukeje, twórca wielu inicjatyw kulturalnych).
Wszystkich Jurorów cechuje zapał oraz nowa, "młoda" jakość w kreowaniu kultury i rozwoju szczecińskiej muzyki.  

Podczas imprezy 9 sierpnia Jurorzy wyłonią dwóch zwycięzców tegorocznej Młodej Nuty, którzy zostaną nagrodzeni bonami pieniężnymi do zrealizowania w ogólnopolskiej Sieci Salonów Muzycznych RIFF. Najlepszy zespół przeglądu będzie miał możliwość zagrania koncertu na deskach "Muzycznej Sceny Radia Szczecin". Ponadto Kurier Szczeciński przeprowadzi konkurs dla swoich czytelników, w którym do wygrania będzie przelot samolotem nad Szczecinem. Zadaniem czytelników będzie wyłonienie najlepszego zespołu/ twórcy na podstawie multimediów (klip, utwór mp3). Konkurs zostanie przeprowadzony za pomocą aplikacji TAP2C. Wszelkie szczegóły zostaną podane wkrótce. Wybrany przez czytelników zespół/artysta zostanie nagrodzony promocyjnym artykułem zamieszonym w Kurierze Szczecińskim.

Jak zgłosić się do konkursu?
Zgłoszenia solowych wykonawców oraz zespołów należy podsyłać do 2 sierpnia 2014r (włącznie) na adres: info@mlodanuta.pl  
W zgłoszeniu należy podać nazwę zespołu, załączyć zdjęcie, krótki opis oraz podać stronę internetową zawierającą występy/utwory wykonawcy, teledysk lub w przypadku braku strony www podesłać w załączniku maksymalnie 3 nagrania w formacie mp3 weryfikujące twórczość zgłaszającego. Zgłoszenie nie może przekroczyć 9MB.

O Młodej Nucie:
Projekt "Młoda Nuta" to cykliczny przegląd muzyczny skierowany w szczególności do młodych lokalnych zespołów oraz artystów solowych reprezentujących różnorodną stylistykę muzyczną. Jest jednym z elementów i założeń festiwalu Floating Trippin’ łączącego różnorodne, współczesne młodzieżowe trendy kulturowe. Celem projektu jest wspieranie rozwoju i promocja laureatów konkursu. Młoda Nuta funkcjonuje nieprzerwanie od 2010 r. i była do tej pory realizowana w różnej przestrzeni Szczecina. Odbyły się już 4 edycje imprezy: Free Blues Club (2010 i 2011), Akademickie Centrum Kultury (2012), klub muzyczny Elefunk /13 Muz (2013). Laureaci dotychczasowych edycji konkursu mieli przyjemność grać podczas imprez Floating Trippin' Festival oraz wydarzeń realizowanych przez partnerów wspierających ideę przeglądu. Młoda Nuta dzieliła scenę z takimi artystami jak: Natural Dread Killaz, Hey, Vavamuffin, Łąki Łan, East West Rockers, Farben Lehre, Czesław Śpiewa, TEDE, Kumka Olik, Pogodno, Ukeje, Bonson & Matek oraz PMM.

Strona projektu: http://mlodanuta.pl/

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym projektu.

 

Gods Of Violence Kreator

Mille Petrozza na czternastym albumie studyjnym Kreator pt. "Gods Of Violence" ogłasza: Szatan jest rzeczywistością!

Gramy dalej

8 /10
The Last Night of The Electrics Status Quo

Status Quo legendą jest i basta. Wystarczy wspomnieć, że od 1962 roku do dziś, nagrali 60 piosenek, które znalazły się na brytyjskiej liście...Gramy dalej

6 /10
Mad Season
Gatunek: Hardcore
Wastelands
Gatunek: Post-rock
Origin ocena 6
Unparalleled Universe
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLipiecnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31