Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Przegląd muzyczny Młoda Nuta 2014 podczas szczecińskiego Pikniku Lotniczego

Przegląd muzyczny Młoda Nuta 2014 podczas szczecińskiego Pikniku Lotniczego

W odrzutowym tempie rusza kolejna odsłona przeglądu muzycznego Młoda Nuta będącego projektem Floating Trippin' Festival. Tym razem projekt będzie realizowany podczas Szczecińskiego Pikniku Lotniczego, który zostanie zorganizowany 9 sierpnia 2014r. na lotnisku szczecińskiego Aeroklubu w Dąbiu.

Na terenie imprezy powstanie muzyczna scena, na której odbywać się będą konkursowe koncerty zespołów wybranych w drodze zgłoszeń internetowych. Do konkursu zapraszamy twórców różnorodnej muzyki bez ograniczenia w sposobie jej wykonywania. Przegląd skierowany jest do zespołów wywodzących się z województwa zachodniopomorskiego. Do koncertu finałowego przystąpi 10 najlepszych zespołów.

Wszystkie występy będą oceniane przez Jury Młodej Nuty w składzie:
Agata Hawrylczuk (dziennikarz muzyczny Polskiego Radia Szczecin)
Szymon Drabkowski (gitarzysta, członek nieistniejącego zespołu Big Fat Mama, inicjator wielu działań i projektów muzycznych)
Tomasz Jóźwiak (gitarzysta zespołu Ukeje, twórca wielu inicjatyw kulturalnych).
Wszystkich Jurorów cechuje zapał oraz nowa, "młoda" jakość w kreowaniu kultury i rozwoju szczecińskiej muzyki.  

Podczas imprezy 9 sierpnia Jurorzy wyłonią dwóch zwycięzców tegorocznej Młodej Nuty, którzy zostaną nagrodzeni bonami pieniężnymi do zrealizowania w ogólnopolskiej Sieci Salonów Muzycznych RIFF. Najlepszy zespół przeglądu będzie miał możliwość zagrania koncertu na deskach "Muzycznej Sceny Radia Szczecin". Ponadto Kurier Szczeciński przeprowadzi konkurs dla swoich czytelników, w którym do wygrania będzie przelot samolotem nad Szczecinem. Zadaniem czytelników będzie wyłonienie najlepszego zespołu/ twórcy na podstawie multimediów (klip, utwór mp3). Konkurs zostanie przeprowadzony za pomocą aplikacji TAP2C. Wszelkie szczegóły zostaną podane wkrótce. Wybrany przez czytelników zespół/artysta zostanie nagrodzony promocyjnym artykułem zamieszonym w Kurierze Szczecińskim.

Jak zgłosić się do konkursu?
Zgłoszenia solowych wykonawców oraz zespołów należy podsyłać do 2 sierpnia 2014r (włącznie) na adres: info@mlodanuta.pl  
W zgłoszeniu należy podać nazwę zespołu, załączyć zdjęcie, krótki opis oraz podać stronę internetową zawierającą występy/utwory wykonawcy, teledysk lub w przypadku braku strony www podesłać w załączniku maksymalnie 3 nagrania w formacie mp3 weryfikujące twórczość zgłaszającego. Zgłoszenie nie może przekroczyć 9MB.

O Młodej Nucie:
Projekt "Młoda Nuta" to cykliczny przegląd muzyczny skierowany w szczególności do młodych lokalnych zespołów oraz artystów solowych reprezentujących różnorodną stylistykę muzyczną. Jest jednym z elementów i założeń festiwalu Floating Trippin’ łączącego różnorodne, współczesne młodzieżowe trendy kulturowe. Celem projektu jest wspieranie rozwoju i promocja laureatów konkursu. Młoda Nuta funkcjonuje nieprzerwanie od 2010 r. i była do tej pory realizowana w różnej przestrzeni Szczecina. Odbyły się już 4 edycje imprezy: Free Blues Club (2010 i 2011), Akademickie Centrum Kultury (2012), klub muzyczny Elefunk /13 Muz (2013). Laureaci dotychczasowych edycji konkursu mieli przyjemność grać podczas imprez Floating Trippin' Festival oraz wydarzeń realizowanych przez partnerów wspierających ideę przeglądu. Młoda Nuta dzieliła scenę z takimi artystami jak: Natural Dread Killaz, Hey, Vavamuffin, Łąki Łan, East West Rockers, Farben Lehre, Czesław Śpiewa, TEDE, Kumka Olik, Pogodno, Ukeje, Bonson & Matek oraz PMM.

Strona projektu: http://mlodanuta.pl/

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym projektu.

 

Zaklęty krąg Cugowscy

Krzysztof Cugowski jest na polskiej rockowej scenie od zawsze, zaś jego dwaj synowie Piotr i Wojciech od prawie zawsze, ale po raz pierwszy wspólnie...Gramy dalej

8 /10
Atoma Dark Tranquillity

Giganci szwedzkiej sceny melodyjnego death metalu od blisko piętnastu lat nie splamili się słabym wydawnictwem.

Gramy dalej

9 /10
CETI ocena 9
Snakes of Eden
Gatunek: Heavy metal
Green Day ocena 8
Revolution Radio
Gatunek: Pop punk
Hunter ocena 3
NieWolnOść
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniGrudzieńnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31