Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Zmarł Dick Wagner, ex-gitarzysta Alice Coopera

Zmarł Dick Wagner, ex-gitarzysta Alice Coopera

Wczoraj rano, 30 lipca, zmarł gitarzysta Dick Wagner, znany m.in. ze współpracy z Alice Cooperem, Aerosmith, Kiss, Lou Reedem i Peterem Gabrielem.

Przyczyną śmierci 71 letniego Wagnera była niewydolność oddechowa. W związku z chorobą serca, ostatnie dwa tygodnie muzyk spędził na oddziale intensywnej terapii w klinice w Scottsdale. Dick Wagner borykał się z problemami zdrowotnymi od kilku lat, w 2007 roku przeszedł poważny zawał serca, jednak pięć lat później wrócił na scenę.

Alice Cooper napisał w oświadczeniu: "Wiedzieliśmy, że to nieuniknione, ale nie spodziewaliśmy, że tak szybko stracimy naszego przyjaciela i współpracownika. Dzieliłem z Dickiem Wagnerem wiele radosnych momentów i hitów. On był jedyny w swoim rodzaju. Niezastąpiony. Jego styl komponowania i gry jest niepodrabialny i w ciągu całej kariery spotkałem tylko kilka osób, z którymi współpracowało mi się równie dobrze co z nim. Wiele moich radiowych sukcesów to wynik mojej pracy z Dickiem Wagnerem. Nie tylko na scenie, ale również w studio, podczas komponowania. Kilka z moich najbardziej hitowych singli było balladami, które napisałem razem z Dickiem. Większość albumu "Welcome To My Nightmare" napisałem razem z nim. W naszej współpracy była jakaś magia. Zawsze potrafił znaleźć odpowiedni akord, który doskonale pasował to tego co robiłem. To wielka strata dla mnie, rock'n'rolla i jego rodziny."

Dick Wagner był współtwórcą, współproducentem i gitarzystą na kilku płyt Alice Coopera: "Welcome to My Nightmare", "Goes To Hell", "Lace And Whiskey", "From The Inside", "DaDa" i "Zipper Catches Skin". Brał udział również w rejestracji albumów "School's Out", "Billion Dollar Babies", "Muscle Of Love", "Hey Stoopid", a także ostatniego krążka Coopera "Welcome 2 My Nightmare" z 2011 r.

Dick Wagner pojawił się również na płytach "Get Your Wings" Aerosmith, "Destroyer" i "Revenge" Kiss, "Berlin" i koncertówkach "Rock 'n' Roll Animal" oraz "Lou Reed Live" Lou Reeda, a także na debiutanckiej solowej płycie Petera Gabriela "Peter Gabriel". Współpracował także z Rayem Manzarkiem, Litą Ford, Meatloaf i wieloma innymi artystami.

Fire on the Floor Beth Hart

Jedna z najciekawszych, współczesnych amerykańskich wokalistek - Beth Hart wydała kolejną interesującą płytę, którą udowadnia niezwykle wysoki...Gramy dalej

9 /10
Album of the Year Faith No More

Fatalne przyjęcie przez krytyków, komercyjna klęska i wreszcie rozpad zespołu na kilkanaście lat - żadnej innej płycie Faith No More reedycja...Gramy dalej

8 /10
Usurpress ocena 7
The Regal Tribe
Gatunek: Death metal
Coma ocena 6
2005 YU55
Gatunek: Alternative rock
Saxon ocena 8
Let Me Feel Your Power
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31