Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Zmarł Dick Wagner, ex-gitarzysta Alice Coopera

Zmarł Dick Wagner, ex-gitarzysta Alice Coopera

Wczoraj rano, 30 lipca, zmarł gitarzysta Dick Wagner, znany m.in. ze współpracy z Alice Cooperem, Aerosmith, Kiss, Lou Reedem i Peterem Gabrielem.

Przyczyną śmierci 71 letniego Wagnera była niewydolność oddechowa. W związku z chorobą serca, ostatnie dwa tygodnie muzyk spędził na oddziale intensywnej terapii w klinice w Scottsdale. Dick Wagner borykał się z problemami zdrowotnymi od kilku lat, w 2007 roku przeszedł poważny zawał serca, jednak pięć lat później wrócił na scenę.

Alice Cooper napisał w oświadczeniu: "Wiedzieliśmy, że to nieuniknione, ale nie spodziewaliśmy, że tak szybko stracimy naszego przyjaciela i współpracownika. Dzieliłem z Dickiem Wagnerem wiele radosnych momentów i hitów. On był jedyny w swoim rodzaju. Niezastąpiony. Jego styl komponowania i gry jest niepodrabialny i w ciągu całej kariery spotkałem tylko kilka osób, z którymi współpracowało mi się równie dobrze co z nim. Wiele moich radiowych sukcesów to wynik mojej pracy z Dickiem Wagnerem. Nie tylko na scenie, ale również w studio, podczas komponowania. Kilka z moich najbardziej hitowych singli było balladami, które napisałem razem z Dickiem. Większość albumu "Welcome To My Nightmare" napisałem razem z nim. W naszej współpracy była jakaś magia. Zawsze potrafił znaleźć odpowiedni akord, który doskonale pasował to tego co robiłem. To wielka strata dla mnie, rock'n'rolla i jego rodziny."

Dick Wagner był współtwórcą, współproducentem i gitarzystą na kilku płyt Alice Coopera: "Welcome to My Nightmare", "Goes To Hell", "Lace And Whiskey", "From The Inside", "DaDa" i "Zipper Catches Skin". Brał udział również w rejestracji albumów "School's Out", "Billion Dollar Babies", "Muscle Of Love", "Hey Stoopid", a także ostatniego krążka Coopera "Welcome 2 My Nightmare" z 2011 r.

Dick Wagner pojawił się również na płytach "Get Your Wings" Aerosmith, "Destroyer" i "Revenge" Kiss, "Berlin" i koncertówkach "Rock 'n' Roll Animal" oraz "Lou Reed Live" Lou Reeda, a także na debiutanckiej solowej płycie Petera Gabriela "Peter Gabriel". Współpracował także z Rayem Manzarkiem, Litą Ford, Meatloaf i wieloma innymi artystami.

Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31