Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Giles Robson & The Dirty Aces w Polsce

Giles Robson & The Dirty Aces w Polsce

W dniach 15-23 sierpnia 2014 r. na ośmiu koncertach w Polsce wystąpi bluesowa formacja Giles Robson & The Dirty Aces.

Giles Robson & The Dirty Aces od kilku lat konsekwentnie umacnia swoją pozycję na brytyjskiej i międzynarodowej scenie bluesowej. Szerokiej publiczności zaprezentowali w 2010 roku dzięki współpracy z najstarszym synem Muddy’ego Watersa, Mudem Morganfieldem. Choć mieli stanowić dla niego jedynie tło, wspólną trasę wykorzystali jako odskocznię do kariery: Robson pokazał się jako harmonijkowy mistrz, zaś zespół wyrobił sobie opinię wirtuozów. Ich płytę demo szybko zaczął grać nie tylko legendarny bluesowy muzyk i DJ Paul Jones, ale też komercyjne stacje.

Zespół w 2007 roku stworzyli Giles Robson i gitarzysta Filip Kozlowski. To oni też stanowią kompozytorski trzon formacji. Jak podkreślają, dobre porozumienie zarówno na scenie jak i poza nią ułatwia im wieloletnia przyjaźń. Na scenie towarzyszą im weterani: kontrabasista Ian Jennings (wśród liderów, z którymi grywał wcześniej znajdują się Carl Perkins, Jeff Beck, Robert Plant, Champion Jack Dupree, Tom Jones, Van Morrison, Mick Fleetwood, Paul Rogers, Jimmy Page, Lulu, Ronnie Wood, Eric Clapton, i Mark Knopfler) i perkusista Mike Hellier. Choć Kozlowski i Robson od początku skupiali się na tworzeniu autorskiego materiału, inspiracje czerpią od najlepszych - w ich twórczości czytelne są echa Toma Waitsa, Boba Dylana, Sonny’ego Boy’a Williamsona, Django Reinhardta, Elvisa Presley’a i Howlin’ Wolfa. Doskonale słychać to na ich wydanej w 2011 płycie "Crooked Heart Of Mine". W oczekiwaniu na kolejny album, który ma ukazać się niebawem muzycy wydali EP-kę zatytułowaną "The Sinnin’ Gainst Me".

Trasa koncertowa:
15.08 Siemiatycze - Siemiatycze Blues Festival
16.08 Gomunice - Bogart
17.08 Chorzów - Lauba Pełno Bluesa
19.08 Olsztyn - Dobranocki Bluesowe
20.08 Poznań - Alligator
21.08 Gdynia - Blues Club
22.08 Elbląg - Mjazzga
23.08 Toruń - Harmonica Bridge

Organizator: Agencja Koncertowo-Wydawnicza Delta

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Reaching into Infinity DragonForce

Aż ciężko uwierzyć, że Dragonforce wydaje płyty od blisko piętnastu lat, tym bardziej, że zainteresowanie zespołem straciłem wraz z odejściem...Gramy dalej

5 /10
Gravel Pit Minetaur

Po kilku latach działalności Minetaur, fani zespołu doczekali się wreszcie debiutanckiej płyty.

Gramy dalej

7 /10
Miejscovi ocena 7
Tak się nie gra
Gatunek: Pop
Mastodon ocena 8
Emperor of Sand
Gatunek: Rock
Lovely Creatures. The Best of Nick Cave and The Bad Seeds
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31