Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Trzy koncertowe tygodnie z Wojtkiem Mazolewskim

Trzy koncertowe tygodnie z Wojtkiem Mazolewskim

Przed nami trzy tygodnie przepełnione muzyką Wojtka Mazolewskiego. Jeszcze nie opadły emocje po fantastycznie przyjętym koncercie Pink Freud na Przystanku Woodstock a już w najbliższą sobotę, 23 sierpnia zespół odwiedzi Wrocław i Katowice.

W stolicy Dolnego Śląska kwartet Wojtka Mazolewskiego zagra w ramach Męskiego Grania materiał z ostatniej płyty zatytułowanej Horse&Power. Pink Freud po raz drugi w tym roku weźmie udział w firmowanej przez Żywiec imprezie. Kilka tygodni temu zespół zaprezentował w Chorzowie wraz z formacją Lao Ch projekt Jazzombie. Tego samego dnia, późnym wieczorem, na katowickim festiwalu Tauron Nowa Muzyka zabrzmi muzyka duetu Autechre. Nie będzie to jednak koncert legend muzyki elektronicznej, ale instrumentalne interpretacje utworów w wykonaniu Pink Freud. Mimo, że projekt zaistniał już w świadomości fanów muzyki elektronicznej dzięki koncertom na warszawskiej edycji Red Bull Music Academy, Festiwalu Open’er i w klubie Hipnoza to właśnie koncert na Nowej Muzyce będzie oficjalną premierą Pink Freud plays Autechre.

Niedziela, 24 sierpnia przyniesie ze sobą premierowy koncert projektu Wojtek Mazolewski Quintet  Plus "Pieśni Legionów".  "Moja interpretacja legionowych pieśni na pewno będzie inna niż te, które znacie do tej pory - opowiada w wywiadzie z Kajetanem Prochrą Wojtek Mazolewski - Po pierwsze, szukając różnych interpretacji tych utworów odkryłem, że jest ich bardzo mało. Albo można sięgnąć do starych żołnierskich wykonań - chórów czy orkiestr - gdzie materiał ten jest bardzo zrytmizowany, zaaranżowany na takie mazurkowe, skoczne, marszowe rytmy i formy.  Mi jednak te pieśni kojarzą się inaczej: odnajduję w nich taki romantyczny obraz żołnierza - o tym, że jego wybór jest poświęceniem się dla innych - wszystko to, co robi, ma służyć innym." Projekt powstał we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich i uświetni wystawię "Żyd, Polak, legionista 1914-1920". Wspólnie z Wojtkiem na scenie wystąpią: Sara Brylewska, Anastazja Bernad, Zofia Bernad, Joanna Duda, Adam Milwiw-Baron, Marek Pospieszalski i Qba Janicki.

Wrzesień upłynie pod znakiem 7 koncertowej trasy Pink Freud. W dniach 3-8 września zespół wystąpi kolejno w Gdańsku, Krakowie, Kielcach, Warszawie, Rybniku i Wrocławiu. Wyjątkowym wydarzeniem tej trasy będzie udział zespołu w kolejnej edycji akcji "Narodowe Czytanie" odbywającej się z inicjatywy Prezydenta Rzeczpospolitej Polski Bronisława Komorowskiego. Zespół wystąpi podczas inauguracji akcji, odbywającej się  6 września w warszawskim Parku Saskim. Znani polscy aktorzy czytać będą "Potop" Henryka Sienkiewicza a zaproszeni muzycy, w tym Pink Freud, stworzą ścieżkę dźwiękową do kolejnych rozdziałów tego dzieła.

Najbliższe tygodnie przyniosą naprawdę wiele emocji i wzruszeń. Mamy nadzieje, że będziecie z nami!

KONCERTY: 23 sierpnia - Pink Freud - Wrocław, Męskie Granie
23 sierpnia - Pink Freud - Katowice, Tauron Festiwal Nowa Muzyka
24 sierpnia - Wojtek Mazolewski Plus "Pieśni Legionów" - Warszawa, Skwer Willy’ego Brandta przy Muzeum Historii Żydów Polskich
3 września - Pink Freud - Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej
4 września - Pink Freud - Kraków, Klub Piękny Pies
5 września - Pink Freud - Kielce, Bohomass Lab
6 września - Pink Freud - Warszawa, Akcja Narodowe Czytanie, Park Saski
6 września - Pink Freud - Warszawa, La Maison
7 września - Pink Freud - Rybnik, Kulturalny Club 
8 września - Pink Freud - Wrocław, koncert Charytatywny "Dali Nogę", Impart

Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall Iggy Pop

W marcu ubiegłego roku Iggy Pop przypomniał o sobie świetnym albumem "Post Pop Depression", nagranym z pomocą Josha Homme'a.

Gramy dalej

9 /10
Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię
Gatunek: Rock
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31