Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Single i albumy Iron Maiden ponownie na winylach

Single i albumy Iron Maiden ponownie na winylach

W październiku rozpocznie się wznawianie na winylowym nośniku pierwszych ośmiu albumów Iron Maiden oraz pochodzących z nich singli.

Seria wystartuje 13 października. Siedmiocalowe single wytłoczone będą w limitowanym nakładzie na czarnych winylowych krążkach. Po wyprzedaniu nakładu nie będzie dodatkowych tłoczeń, dlatego warto zachować czujność. Co najważniejsze, single zostaną ponownie zmasterowane z oryginalnych analogowych taśm. Niezapomniane okładki Dereka Riggsa także zostaną wiernie odtworzone.

Do sprzedaży trafi ponownie również pierwszych osiem płyt Iron Maiden, które tym razem zostaną wytłoczone na 180-gramowych krążkach winylowych. Poprzednia seria ich reedycji przygotowana została w latach 2012/2013 w formacie picture disc. Albumy, podobnie jak single, zostaną ponownie zmasterowane z analogowych taśm.

Pierwszy zestaw albumów ("Iron Maiden", "Killers", "The Number Of The Beast"), zostanie wznowiony w specjalnym kolekcjonerskim pudełku, do którego będzie można zmieścić także następne tytuły (tzw. collector's box). Również nakład tego kolekcjonerskiego rarytasu będzie limitowany.

Single i albumy będą się ukazywać chronologicznie w ciągu dwóch miesięcy, począwszy od 13 października 2014 r. Małe płytki pochodzą z albumów od "Iron Maiden" do "Seventh Son Of A Seventh Son".

Pierwszy rzut, z albumami "Iron Maiden"/"Killers"/"The Number Of The Beast", obejmuje następujące single:
Running Free / Burning Ambition
Sanctuary / Drifter (Live), I've Got The Fire (Live)
Women In Uniform / Invasion
Twilight Zone/Wrathchild (double A side)
Purgatory / Genghis Khan
Run To The Hills  / Total Eclipse
The Number Of The Beast / Remember Tomorrow (Live)

Rzut drugi (płyty "Piece Of Mind", "Powerslave", "Live After Death") nastąpi 27 października i wtedy na rynek trafią małe płytki:
Flight Of Icarus / I've Got The Fire
The Trooper / Cross-Eyed Mary
2 Minutes To Midnight / Rainbow's Gold
Aces High / King Of Twlight
Running Free (Live) / Sanctuary (Live)
Run To The Hills (Live) / Phantom Of The Opera (Live)

Trzecia seria ("Somewhere In Time", "Seventh Son Of A Seventh Son") przewidziana jest na 24 listopada. Wtedy ukażą się single:
Wasted Years / Reach Out
Stranger In A Strange Land / That Girl
Can I Play With Madness / Black Bart Blues
The Evil That Men Do / Prowler '88
The Clairvoyant / The Prisoner (Live)
Infinite Dreams (Live) / Killers (Live)

Reedycje zbiegną się w czasie z zakończeniem tournée "Maiden England World Tour", które wystartowało w 2012 roku. Kończą one zarazem trwającą kilka lat serię wznowień. Tym samym zespół może skupić się na kolejnych projektach. Co przyniesie przyszłość? Zapewne przekonamy się niebawem.

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31