Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Adam Palma - naucz się grać od mistrza!

Adam Palma - naucz się grać od mistrza!

Zostań subskrybentem kanału YouTube Adama Palmy i naucz się z nim grać na gitarze akustycznej.

Adam Palma jest obecnie wykładowcą gitary na the University of Salford in Manchester. Zdobywca Guitar Awards 2014 w kategorii 'Najlepszy Polski Gitarzysta Akustyczny' uczy za darmo grać na gitarze (po polsku i angielsku). Wystarczyć zostać subskrybentem jego kanału na YouTube.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

 

Adam Palma, polski gitarzysta sesyjny, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Współpracował z większością rodzimych wykonawców muzyki rozrywkowej oraz czołowymi muzykami na świecie takimi jak: Tommy Emmanuel, Joscho Stephan, Martin Taylor, Snake Davis, Gary Potter, Richard Smith, Adam Rafferty, Jack Pearson (The Allman Brothers), Chris de Burgh, Hamish Stuart (the Average White Band, Paul McCartney), Robbie McIntosh (John Mayer, Paul McCartney).

Otwierał koncerty dla takich gitarzystów jak Albert Lee, Jerry Donahue, Bill Wyman (The Rolling Stones). Wszechstronność muzyczna i swobodne improwizowanie we wszystkich stylach od hard rocka przez country do jazzu oraz spotkanie z T. Emmanuelem spowodowały że Adam zainteresował się najbardziej wyrafinowaną techniką gry na gitarze - Fingerstyle.

Po licznych koncertach w Europie, recitalu na International Guitar Festival w Wirral Adam został zaproszony przez Tommy Emmanuela o wzięcie udziału w Festivalu Fingerstyle w Nashville w 2009, 2010, 2011 i 2012 roku (najbardziej prestiżowym festiwalu Fingerstyle na świecie). Zostawał zaproszony przez mistrza do wspólnych koncertów w USA, UK i Polsce oraz nawet do otwarcia jego workshopu w UK. W 2012 roku Adam został wybrany do udziału w The First UK CandyRat Tour z Antoine Dufour, Ewan Dobson i Jimmy Wahlsteen.

Adam jest prawdopodobnie jedynym gitarzystą fingerstyle który wystąpił na żywo przed 700 tysięczną widownią (Przystanek Woodstock 2011). Podczas swojego pierwszego tournee w UK, Adam wystąpił na jednym z największych festiwali The Bestival, oraz na prestiżowych Ullapool Guitar Festival i The International Guitar Festival w Wirral. Recenzja albumu Adama otrzymała 4 na 5 gwiazdek ("Excellent") w prestiżowym magazynie "Guitar Techniques" Styczeń 2011 (największy magazyn gitarowy w UK).

Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall Iggy Pop

W marcu ubiegłego roku Iggy Pop przypomniał o sobie świetnym albumem "Post Pop Depression", nagranym z pomocą Josha Homme'a.

Gramy dalej

9 /10
Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię
Gatunek: Rock
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31