Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / U2 udostępnia album za darmo

U2 udostępnia album za darmo

U2 przygotował dla swoich fanów prawdziwą niespodziankę i udostępnił najnowszy album "Songs of Innocence" za darmo w serwisie iTunes.

Wcześniejsze informacje o pierwszym od pięciu lat albumie Irlandczyków zawierały przede wszystkim spekulacje. Zespołowi udało się utrzymać szczegóły w tajemnicy aż do wczoraj, kiedy zapowiedziano, że "Songs of Innocence" będzie dostępny za darmo dla wszystkich użytkowników kont na iTunes w 119 krajach. Fizyczne egzemplarze trzynastego krążka w karierze U2 trafią do sklepów 14 października nakładem Interscope Records.

"Od samego początku chcieliśmy dotrzeć z muzyką U2 do jak najszerszego grona słuchaczy - w końcu nawiązuje do tego nasza nazwa. Dlatego dziś wydarzyło się dla nas coś bardzo ważnego, najbardziej osobisty album, jaki kiedykolwiek napisaliśmy będzie dostępny dla 500 milionów osób jedynie za naciśnięciem klawisza. Gdyby tylko komponowanie było takie proste" - skomentował Bono.

Na "Songs of Innocence" znalazło się 11 utworów. Wersja deluxe zostanie wzbogacona o akustyczne wersje niektórych kompozycji z płyty i dodatkowe kawałki.

Wszyscy, którzy jeszcze nie posiadają konta na iTunes również otrzymają dostęp do "Songs of Innocence", jeśli tylko zarejestrują się w serwisie w ciągu najbliższych pięciu tygodni.

Lista utworów:

The Miracle (of Joey Ramone)
Every Breaking Wave
California (There Is No End To Love)
Song For Someone
Iris (Hold Me Close)
Volcano
Raised By Wolves
Cedarwood Road
Sleep Like A Baby Tonight
This Is Where You Can Reach Me Now
The Troubles

Bonusy wersji Deluxe:
Lucifer’s Hands
The Crystal Ballroom
The Troubles (Alternative version)
Sleep Like A Baby Tonight (Alternative Perspective Mix by Tchad Blake)

Album of the Year Faith No More

Fatalne przyjęcie przez krytyków, komercyjna klęska i wreszcie rozpad zespołu na kilkanaście lat - żadnej innej płycie Faith No More reedycja...Gramy dalej

8 /10
The Regal Tribe Usurpress

Transfer szwedzkiego Usurpress z czeskiej Doomentia Records do polskiej Agonii nie przyniósł większych zmian w stylistyce zespołu.

Gramy dalej

7 /10
Coma ocena 6
2005 YU55
Gatunek: Alternative rock
Saxon ocena 8
Let Me Feel Your Power
Gatunek: Heavy metal
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31