Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Tydzień z Knock Out Productions

Tydzień z Knock Out Productions

Knock Out Productions zaprasza na koncerty, które odbędą sie w tym tygodniu. Każdy z tych zespołów reprezentuje inne podejście do mocnego grania jednocześnie zachowując wspólną cechę: jakość.

Behemoth + Tribulation, Merkabah, Mord'a Stigmata - 8 oraz 9 października Kraków, Fabryka
http://knockoutprod.net/site/koncert/behemoth-tribulation-merkabah-morda-stigmata
http://knockoutprod.net/site/koncert/behemoth-tribulation-merkabah-morda-stigmata-0

Animals As Leaders, Tesseract, Navene K - 9 października Warszawa oraz Proxima, 10 października Kraków, Fabryka
http://knockoutprod.net/site/koncert/animals-leaders-tesseract-support
http://knockoutprod.net/site/koncert/animals-leaders-tesseract-support-0

Enter Shikari, Roam, Shell Beach - 9 października Kraków, Kwadrat

http://knockoutprod.net/site/koncert/enter-shikari-shell-beatch-roam

BEHEMOTH (PL) - doczekaliśmy się w Polsce zespołu światowej klasy, o którym na całym świecie mówi się z szacunkiem i uznaniem. Najmniej, zgodnie ze słynnym powiedzeniem o byciu prorokiem we własnym kraju, Behemoth chwalony jest w Polsce. Ale to żadnego fana metalu w kraju nie dziwi. Vader nigdy nie doczekał się należnego szacunku, a i jemu, podobnie jak kapeli Nergala, rzucano nie raz kłody pod nogi. Może to się kiedyś zmieni, ale pewnie nieprędko... Behemoth, a w szczególności Nergal, gościł na okładkach chyba wszystkich liczących się metalowych magazynów na świecie przed premierą albumu "The Satanist". Można mówić i myśleć o Nergalu różne rzeczy, ale jemu, Inferno, Orionowi i Sethowi, nie można odmówić tego, że harowali na swój wielki sukces niemiłosiernie i odnieśli go zasłużenie. Podnosili sobie poprzeczkę stopniowo coraz wyżej i pokonywali ją z dużym zapasem. Każda kolejna płyta Behemoth to lepsza produkcja, ciekawsze kompozycje, frapujący przekaz w tekstach, wyjątkowa oprawa graficzna, efektowne teledyski i jeszcze bardziej efektowne koncerty. Nergal zapewnia, że na polskiej trasie promującej "The Satanist" Behemoth znów zrobi coś niesamowitego i lepiej jest mu wierzyć. Nie raz udowodnił, że nie rzuca słów na wiatr.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

ANIMALS AS LEADERS (USA) instrumentalny progmetal, fusion, djent: Ciekawe opowiadanie historii samymi dźwiękami jest sztuką, która nie jest dana wielu. W Polsce mamy Tides From Nebula, którzy robią to świetnie. Wśród wybrańców zagranicznych, mających szczęście bycia obdarzonymi tą umiejętnością, jest trio z Waszyngtonu o nazwie, w której pewnie zakochają się (albo już się zakochali) miłośnicy zwierząt - Animals As Leaders. Niestety, zła informacja dla nich jest taka, że lider zespołu, mający metalcore'owe korzenie Tosin Abasi, nie odniósł ją do zwierzątek, lecz do ludzi rządzących światem. Co zaś tyczy się muzyki, Tosin wraz z dwoma kolegami (są nimi gitarzysta Javier Reyes oraz bębniarz Matt Garstka), tworzy niesamowite połączenie progmetalu, z jazz rockiem oraz elementami brzmieniowymi i rytmicznymi, które zachwycą fanów Meshuggah, a które oddaje słówko "djent". Pewnie zauważyliście, że nie ma w składzie basisty. AAL nie przeszkadza to w ogóle w tworzeniu frapującej i ciężko brzmiącej muzyki (w końcu, od czego są ośmiostrunowe gitary i zabawy różnymi strojeniami?), jak na trzecim albumie "The Joy Of Motion" (marzec 2014), wyprodukowanym przez Mishę Mansoora z Periphery. Posłuchajcie na przykład kompozycji "Tooth And Claw" albo "Lippincott". Odlecicie, w szczególności, jeśli przykładacie wielką wagę do umiejętności technicznych muzyków.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

ENTER SHIKARI (Anglia) Post Hard-Core / Elektronika Debiutancki album Enter Shikari, zatytułowany "Take to the Skies", ukazał się 19 marca 2007 roku. Zaledwie tydzień po premierze płyta osiągnęła czwarte miejsce na liście Official UK Album Chart. Brytyjczycy zawarli na krążku część utworów pochodzących z dem, singli oraz EP-ek wydanych w latach poprzedzających ich długogrający debiut. Dwa single promujące płytę to "Anything Can Happen in the Next Half Hour" oraz "Jonny Sniper". Pod koniec 2008 roku muzycy rozpoczęli pracę nad drugim albumem, którą fani zespołu mogli na bieżąco śledzić za pomocą serii oficjalnych wideoraportów dokumentujących nagrania. Singlem promującym nadejście albumu stał się utwór "Juggernauts", którego warstwa tekstowa stanowiła jednocześnie zapowiedź społeczno-politycznego przekazu nowej produkcji Enter Shikari. Nowa płyta, nosząca tytuł "Common Dreads", trafiła ostatecznie do sklepów 15 czerwca 2009. "Comon Dreads" wyróżnia przede wszystkim obecność większej, niż na poprzedniej płycie, ilości wpływów muzyki elektronicznej. Na początku 2012 roku Enter Shikari wydali trzeci w swym dorobku album "A Flash Flood of Colour“ - przez wielu recenzentów uznany za szczytowe osiągnięcie formacji. W warstwie tekstowej płyta po raz kolejny porusza najważniejsze kwestie społeczno-polityczne, zawiera przede wszystkim wiele odniesień do kryzysu ekonomicznego. Muzycznie "A Flash Flood of Colour" to świetne kolejny połączenie muzyki hardcore’owej z elektroniką. To z tego albumu pochodzą m.in. rewelacyjne "…Meltdown" i "Sssnakepit". Nowy album Brytyjczyków ukaże się w 2015 roku. Polskie koncerty mogą być jedną z pierwszych okazji, by usłyszeć nowe piosenki na żywo.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Bilety oraz więcej informacji.

The Eternal Reign Born of Osiris

Dobrze, że muzycy Born of Osiris są świadomi własnych niedoskonałości, tym bardziej, że dwie pierwsze płyty nagrywali za czasów liceum....Gramy dalej

8 /10
Windows Jon Lord

Reedycji dzieł Jona Lorda ciąg dalszy.

Gramy dalej

5 /10
Maigra ocena 7
Encrypted
Gatunek: Metal
Wybacz
Gatunek: Rock
Thunder ocena 7
Rip It Up
Gatunek: Hard rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniKwiecieńnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30