Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Juno Reactor już w piątek wystąpi w Warszawie

Juno Reactor już w piątek wystąpi w Warszawie

Juno Reactor to grupa założona w roku 1990 tworząca psychedelic i goa trance, której liderem jest Ben Watkins, uznany kompozytor muzyki filmowej.

 

Swą karierę rozpoczął w londyńskim nowofalowym zespole The Hitmen (jego członkiem był wówczas m.in. Alan Wilder, późniejszy członek zespołów Depeche Mode i Recoil). Watkins był poza tym członkiem zespołu Empty Quarter (wraz z Martinem “Youth" Gloverem z post punkowego zespołu Killing Joke). Grupa Juno Reactor znana jest z barwnych koncertów - performance’ów, w czasie których na żywo występują współpracujący z nią tancerze oraz instrumentaliści. Skład muzyków współpracujących z grupą nie jest stały i ciągle się zmienia.

Wśród nich wymienić można takich artystów jak: perkusista Mabi Thobejane, południowoafrykański zespół Amampondo, Eduardo Niebla, Steve Stevens, Greg Ellis, Taz Alexander oraz Ghetto Priest. Muzyka tworzona przez Juno Reactor jest połączeniem muzyki elektronicznej z instrumentalną i symfoniczną często współgrającą z chórem i egzotycznym wokalem.

Grupa łączy takie gatunki muzyczne jak psychedelic, goa trance z world music (muzyką etniczną) i poważną. Album Transmissions wydany w 1993 roku jest uznawany za pierwszy w pełni goa trance’owy. Stał się wzorem dla innych twórców tego nurtu muzyki elektronicznej. Grupa stworzyła bądź współtworzyła ścieżki dźwiękowe do wielu znanych filmów, m.in.: Matrix Reaktywacja, Matrix Rewolucje, Brave Story, Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2, Mortal Kombat czy Texhnolyze.

Tym razem zamiast afrykańskich tancerzy będą tancerki z Bliskiego Wschodu… W składzie oprócz założyciela Ben’a Watkinsa, m.in. perkusista Budgie (ex- Siouxsie & The Banshees, The Creatures), hiszpański gitarzysta Amir John Haddad, izrealska wokalistka Maggie Hikri, izrealska tancerka Mali Mazal. Juno Reactor gościł w Warszawie w grudniu 2009 roku na doskonale przyjętym koncercie wraz ze słoweńską formacją Laibach.

Afterparty: o oprawę muzyczną po koncercie zadba ekipa Electrotherapy, której to imprezy są znane wszystkim tym, którzy lubią mroczno - romantyczne klimaty electro, od ciężkiego bezkompromisowego harsh’u po mocne lecz bardziej romantyczne brzmienia gatunków synthpop, futurepop czy kosmiczny spacesynth.

After poprowadzą: endżi, Moherowy, Dr Robot, Bellu.

Juno Reactor [Wielka Brytania] + afterparty:
Progresja Music Zone
data: 10/10/2014
godzina: 18:00 - 23:30
scena: MAIN STAGE
ceny biletów: przedsprzedaż - 69 PLN | w dniu - 80 PLN

The Eternal Reign Born of Osiris

Dobrze, że muzycy Born of Osiris są świadomi własnych niedoskonałości, tym bardziej, że dwie pierwsze płyty nagrywali za czasów liceum....Gramy dalej

8 /10
Windows Jon Lord

Reedycji dzieł Jona Lorda ciąg dalszy.

Gramy dalej

5 /10
Maigra ocena 7
Encrypted
Gatunek: Metal
Wybacz
Gatunek: Rock
Thunder ocena 7
Rip It Up
Gatunek: Hard rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniKwiecieńnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30