Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Miles Davis i co się stało w 1987?

Miles Davis i co się stało w 1987?

Jeszcze w kwietniu na rynku ukaże się DVD z zapisem koncertu Milesa Davisa z 1987 roku.

Miles Davis to bezsprzecznie postać numer jeden w historii muzyki jazzowej. Sam zaczynał w zespole Charlie Parkera, później jego odwaga, talent i wyobraźnia były kołem napędowym jazzu przez ponad cztery dekady. Dla wielu przyszłych gwiazd, nawet jednorazowa współpraca z Milesem była trampoliną do wielkiej kariery. W jego kolejnych zespołach grywali tacy muzycy jak John Coltrane, Julian "Cannonball" Adderley, Wayne Shorter, Herbie Hancock, Joe Zawinul, Chick Corea, Keith Jarrett, John Scofield czy Marcus Miller.

Po przerwie w drugiej połowie lat siedemdziesiątych, Davis wrócił na scenę z nową koncepcją, zespołem i energią która sprawiła, że po roku 1981 cały świat znowu patrzył tylko na niego. W roku 1984 otrzymał Sonning Award za "Lifetime Achievement In Music", w roku 1986 wyróżniono go tytułem Doktora honoris causa na wydziale muzyki w New England Conservatory. Nagrody Garmmy i wszystkie możliwe wyróżnienia na całym świecie zdobywały jego wszystkie kolejne albumy. W 1986 do sklepów trafiła płyta "Tutu". Album na którym obok światowych gwiazd, takich jak Marcus Miller czy Adam Holzman pojawił się także Michał Urbaniak. Polski skrzypek zagrał solo w kompozycji "Don't Lose Your Mind". Płyta zdobyła nagrodę Garmmy, a Miles z zespołem objechali z cały świat promując ją na koncertach. Jeden z tych koncertów został zarejestrowany i wkrótce zostanie przedstawiony w formacie DVD.

"That’s What Happened. Live In Germany 1987" to znakomity koncert, w czasie którego Milesowi towarzyszą między innymi Kenny Garrett, Adam Holzman, Darryl Jones i Mino Cinelu. W ich wykonaniu między innymi - "New Blues", "Human Nature", "Tutu" i "Time After Time".

W dodatkach wywiad z Milesem i film dokumentalny "Miles and His Art", pokazujący go jako muzyka i malarza. DVD Milesa Davisa "That’s What Happened. Live In Germany 1987" trafi do sklepów za pośrednictwem Mystic Production. Data premiery to 27 kwietnia 2009.

Wołanie Eklektik

Sporą część życia spędziłem w Toruniu, a to właśnie w tym zjawiskowym mieście działa debiutujący właśnie EPką Eklektik.

Gramy dalej

7 /10
Humanz Gorillaz

Goryle boją się Brexitu i elekcji Donalda Trumpa. Przeczuwają, że nadciąga apokalipsa. Postanawiają więc zorganizować imprezę na koniec świata....Gramy dalej

5 /10
Self Supremacy
Gatunek: Metalcore
My Faith / My Curse
Gatunek: Hardcore
One More Light
Gatunek: Pop rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniCzerwiecnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30