Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Miles Davis i co się stało w 1987?

Miles Davis i co się stało w 1987?

Jeszcze w kwietniu na rynku ukaże się DVD z zapisem koncertu Milesa Davisa z 1987 roku.

Miles Davis to bezsprzecznie postać numer jeden w historii muzyki jazzowej. Sam zaczynał w zespole Charlie Parkera, później jego odwaga, talent i wyobraźnia były kołem napędowym jazzu przez ponad cztery dekady. Dla wielu przyszłych gwiazd, nawet jednorazowa współpraca z Milesem była trampoliną do wielkiej kariery. W jego kolejnych zespołach grywali tacy muzycy jak John Coltrane, Julian "Cannonball" Adderley, Wayne Shorter, Herbie Hancock, Joe Zawinul, Chick Corea, Keith Jarrett, John Scofield czy Marcus Miller.

Po przerwie w drugiej połowie lat siedemdziesiątych, Davis wrócił na scenę z nową koncepcją, zespołem i energią która sprawiła, że po roku 1981 cały świat znowu patrzył tylko na niego. W roku 1984 otrzymał Sonning Award za "Lifetime Achievement In Music", w roku 1986 wyróżniono go tytułem Doktora honoris causa na wydziale muzyki w New England Conservatory. Nagrody Garmmy i wszystkie możliwe wyróżnienia na całym świecie zdobywały jego wszystkie kolejne albumy. W 1986 do sklepów trafiła płyta "Tutu". Album na którym obok światowych gwiazd, takich jak Marcus Miller czy Adam Holzman pojawił się także Michał Urbaniak. Polski skrzypek zagrał solo w kompozycji "Don't Lose Your Mind". Płyta zdobyła nagrodę Garmmy, a Miles z zespołem objechali z cały świat promując ją na koncertach. Jeden z tych koncertów został zarejestrowany i wkrótce zostanie przedstawiony w formacie DVD.

"That’s What Happened. Live In Germany 1987" to znakomity koncert, w czasie którego Milesowi towarzyszą między innymi Kenny Garrett, Adam Holzman, Darryl Jones i Mino Cinelu. W ich wykonaniu między innymi - "New Blues", "Human Nature", "Tutu" i "Time After Time".

W dodatkach wywiad z Milesem i film dokumentalny "Miles and His Art", pokazujący go jako muzyka i malarza. DVD Milesa Davisa "That’s What Happened. Live In Germany 1987" trafi do sklepów za pośrednictwem Mystic Production. Data premiery to 27 kwietnia 2009.

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31