Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Konkurs: wygraj album Slipknot .5: The Gray Chapter

Konkurs: wygraj album Slipknot .5: The Gray Chapter

Weź udział w naszym konkursie i wygraj ".5: The Gray Chapter" - najnowszy album Slipknot.

W sierpniu 2008 roku ukazała się czwarta płyta Slipknot, "All Hope Is Gone". Tytuł można było interpretować jako przewrotny, bo przecież w zespole działo się nie najgorzej. Fani tłumnie walili na koncerty, które nic nie traciły na energii i atrakcyjności wizualnej. Album zdobył szczyt "Billboardu", na pierwszym miejscu uplasował się jeszcze w siedmiu innych krajach, zaś pochodzący z niego numer "Psychosocial" zdobył nominację do Grammy. Niestety w maju 2010 roku zmarł basista Paul Gray, mający duży wpływ na twórczość Slipknot. Zespół zdecydował, że będzie istnieć dalej, ale oczekiwania na nowy album przedłużały się w nieskończoność. Dodatkowo, pod koniec 2013 roku formację opuszcza bardzo istotna postać - perkusista Joey Jordison.

Prace nad płytą, która ostatecznie otrzymała tytuł ".5: The Gray Chapter", kontynuowano bez Joeya. Do dziś oficjalnie nie ujawniono, kto nagrał parte perkusji w studiu, a także gitary basowej. W studiu w Los Angeles przy konsolecie siedział Greg Fidelman (m.in. Metallica, System Of A Down). Shawn "Clown" Crahan mówił: "Udało nam się oprzeć cały proces na pozytywnych uczuciach, choć od czasu do czasu pojawiała się złość. Ale uchwyciliśmy właściwy moment. Nie mieliśmy zbyt wiele czasu na żałobę, a potrzebowaliśmy go. Doszliśmy do takiego momentu, w którym mogliśmy rozmawiać o różnych sprawach i czuć je. Potem byliśmy w stanie komunikować się przez muzykę".

Corey Taylor dodawał: "Był moment, w którym zdaliśmy sobie sprawę, że będziemy musieli zastąpić w jakiś sposób kreatywny wkład, jaki dawał nam Paul. W pewien sposób w każdym z nas narodził się wtedy taki »wewnętrzny Paul«. Wykorzystaliśmy wszystko to, czego nauczyliśmy się od niego przez te wszystkie lata. Gdyby mógł posłuchać płyty, byłby pod wrażeniem".

Konkurs:

Mamy do wygrania pięć egzemplarzy albumu ".5: The Gray Chapter". Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Slipknot. Odpowiedzi można przesyłać do środy (5.11) do 24:00. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

Choć nazwisko nowego basisty Slipknot nie zostało oficjalnie potwierdzone, jest niemal pewne, że został nim... No właśnie, kto?


Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za liczne odpowiedzi. Nowym basistą Slipknot został prawdopodobnie Alessandro Venturella. Płyty otrzymują: Mateusz Medeksza, Łukasz Aleksandrowicz, Łukasz Gorczyca, Jacek Walewski i Aleksandra Wazia. Gratulujemy.

The Regal Tribe Usurpress

Transfer szwedzkiego Usurpress z czeskiej Doomentia Records do polskiej Agonii nie przyniósł większych zmian w stylistyce zespołu.

Gramy dalej

7 /10
2005 YU55 Coma

Coma skacze na główkę: nie dość, że nagrała kolejną płytę, która dostarczy pożywkę hejterom, to jeszcze wprawia w konsternację fanów...Gramy dalej

6 /10
Saxon ocena 8
Let Me Feel Your Power
Gatunek: Heavy metal
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności
Gatunek: Metal
World Gone Mad
Gatunek: Crossover
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31