Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Maria Sadowska i Urszula Dudziak czyli Jazz na ulicach w Warszawie

Maria Sadowska i Urszula Dudziak czyli Jazz na ulicach w Warszawie

Już 9 grudnia w klubie Basen, w ramach 56 Międzynarodowego Festiwalu Jazz Jamboree 2014, w programie 'Jazz na ulicach' wystąpią Maria Sadowska i Urszula Dudziak.

Program "Jazz na ulicach" wpisuje się w nurt nowych trendów we współczesnej muzyce polegających na mieszaniu gatunków od nowatorskiej elektroniki do aktualnych stylów jak: jazz, funk, broken pop itp. Nawiązuje repertuarowo do wydanego ostatnio albumu Marii Sadowskiej, który zyskał uznanie krytyków i ciesząc się niesłabnącą popularnością i zaledwie w trzy miesiące od premiery uzyskał status złotej płyty. W nagraniu udział wzięła wybitna artystka jazzowa Urszula Dudziak, która jako specjalny gość weźmie także udział w koncercie w ramach 56 Jazz Jamboree.

Maria Sadowska - wokalistka, reżyserka, kompozytorka, producentka, jurorka programu "The Voice of Poland" koncentruje się na stylistyce poszerzającej krąg odbiorców ambitnej muzyki. Po roku obfitym w sukcesy na gruncie zarówno muzycznym jak i filmowym (głośna premiera filmu "Dzień Kobiet" oraz świetnie przyjęta trasa koncertowa z utworami inspirowanymi sprawami kobiet), ukazały Sadowską jako artystkę bezkompromisową i silnie zaangażowaną społecznie. Z biegiem lat przyzwyczaiła swoich fanów do tego, że każdy nowy album w jej przypadku musi mieć charakter rewolucyjny.

Jazz na ulicach to propozycja wyjątkowa, łamiąca muzyczne tabu, choć równocześnie przystępna w odbiorze. Materiał zgromadzony na płycie jest z jednej strony syntezą wieloletnich odważnych muzycznych wariacji na gruncie takich gatunków jak nu jazz, funk, broken pop, elektronika czy muzyka filmowa, a z drugiej dojrzałym powrotem do najlepszej jazzowej szkoły. Tribute to Komeda - poprzedni jazzowy album Marii Sadowskiej (Złota Płyta), okazał się znaczącym w nurcie odczytywania na nowo dorobku naszego najwybitniejszego kompozytora jazzowego. Zafascynowana elektronicznymi brzmieniami wybiega ze swoją sztuką z eleganckich jazzowych klubów na ulicę, gdzie rządzi taniec i trudna do zatrzymania energia młodości. Nie przypadkiem podczas tego ekstrawaganckiego projektu artystce towarzyszy Urszula Dudziak.

Honorowym gościem koncertu będzie syn legendarnego Leopolda Tyrmanda, przybyły z USA Matthew Tyrmand. Po koncercie odbędzie się projekcja przedpremierowego filmu z serialu "Jazzowe dzieje Polski" w reż. Andrzeja Wasylewskiego, odcinek 6 "Strumyk płynie tak jak płynął".

Skład zespołu:  
Maria Sadowska
Paulina Atmańska - keyboards
Beata Orbik - voc
Małgorzata Auron - voc
Marta Dryll - voc
Kacper Zasada - bass / bass guitar
Bartosz Nazaruk - drums
Tomasz Łabanowski - guitar
Adrian Łabanowski - voc. perc.
Adam Baron - tp

9.12.2014
Basen, ul. Konopnickiej 6 / Warszawa


Wejście: 20:00
Start: 21:00

Bilety:
20 zł (studenckie)
25 zł (miejsca stojące)
35 zł (miejsca siedzące)

The Eternal Reign Born of Osiris

Dobrze, że muzycy Born of Osiris są świadomi własnych niedoskonałości, tym bardziej, że dwie pierwsze płyty nagrywali za czasów liceum....Gramy dalej

8 /10
Windows Jon Lord

Reedycji dzieł Jona Lorda ciąg dalszy.

Gramy dalej

5 /10
Maigra ocena 7
Encrypted
Gatunek: Metal
Wybacz
Gatunek: Rock
Thunder ocena 7
Rip It Up
Gatunek: Hard rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniKwiecieńnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30