Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Maria Sadowska i Urszula Dudziak czyli Jazz na ulicach w Warszawie

Maria Sadowska i Urszula Dudziak czyli Jazz na ulicach w Warszawie

Już 9 grudnia w klubie Basen, w ramach 56 Międzynarodowego Festiwalu Jazz Jamboree 2014, w programie 'Jazz na ulicach' wystąpią Maria Sadowska i Urszula Dudziak.

Program "Jazz na ulicach" wpisuje się w nurt nowych trendów we współczesnej muzyce polegających na mieszaniu gatunków od nowatorskiej elektroniki do aktualnych stylów jak: jazz, funk, broken pop itp. Nawiązuje repertuarowo do wydanego ostatnio albumu Marii Sadowskiej, który zyskał uznanie krytyków i ciesząc się niesłabnącą popularnością i zaledwie w trzy miesiące od premiery uzyskał status złotej płyty. W nagraniu udział wzięła wybitna artystka jazzowa Urszula Dudziak, która jako specjalny gość weźmie także udział w koncercie w ramach 56 Jazz Jamboree.

Maria Sadowska - wokalistka, reżyserka, kompozytorka, producentka, jurorka programu "The Voice of Poland" koncentruje się na stylistyce poszerzającej krąg odbiorców ambitnej muzyki. Po roku obfitym w sukcesy na gruncie zarówno muzycznym jak i filmowym (głośna premiera filmu "Dzień Kobiet" oraz świetnie przyjęta trasa koncertowa z utworami inspirowanymi sprawami kobiet), ukazały Sadowską jako artystkę bezkompromisową i silnie zaangażowaną społecznie. Z biegiem lat przyzwyczaiła swoich fanów do tego, że każdy nowy album w jej przypadku musi mieć charakter rewolucyjny.

Jazz na ulicach to propozycja wyjątkowa, łamiąca muzyczne tabu, choć równocześnie przystępna w odbiorze. Materiał zgromadzony na płycie jest z jednej strony syntezą wieloletnich odważnych muzycznych wariacji na gruncie takich gatunków jak nu jazz, funk, broken pop, elektronika czy muzyka filmowa, a z drugiej dojrzałym powrotem do najlepszej jazzowej szkoły. Tribute to Komeda - poprzedni jazzowy album Marii Sadowskiej (Złota Płyta), okazał się znaczącym w nurcie odczytywania na nowo dorobku naszego najwybitniejszego kompozytora jazzowego. Zafascynowana elektronicznymi brzmieniami wybiega ze swoją sztuką z eleganckich jazzowych klubów na ulicę, gdzie rządzi taniec i trudna do zatrzymania energia młodości. Nie przypadkiem podczas tego ekstrawaganckiego projektu artystce towarzyszy Urszula Dudziak.

Honorowym gościem koncertu będzie syn legendarnego Leopolda Tyrmanda, przybyły z USA Matthew Tyrmand. Po koncercie odbędzie się projekcja przedpremierowego filmu z serialu "Jazzowe dzieje Polski" w reż. Andrzeja Wasylewskiego, odcinek 6 "Strumyk płynie tak jak płynął".

Skład zespołu:  
Maria Sadowska
Paulina Atmańska - keyboards
Beata Orbik - voc
Małgorzata Auron - voc
Marta Dryll - voc
Kacper Zasada - bass / bass guitar
Bartosz Nazaruk - drums
Tomasz Łabanowski - guitar
Adrian Łabanowski - voc. perc.
Adam Baron - tp

9.12.2014
Basen, ul. Konopnickiej 6 / Warszawa


Wejście: 20:00
Start: 21:00

Bilety:
20 zł (studenckie)
25 zł (miejsca stojące)
35 zł (miejsca siedzące)

Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary Obituary

Obituary prezentuje dziesiąty w swojej dyskografii krążek.

Gramy dalej

8 /10
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Feel Your Feelings Fool!
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31