Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Jon Anderson w Warszawie

Jon Anderson w Warszawie

30 czerwca na jedynym koncercie w naszym kraju wystąpi Jon Anderson.

30.06.09 - Warszawa, Teatr Roma
 
Początek koncertu: 20.00
Otwarcie bram: 19.00
 
Ceny biletów (w przedsprzedaży/ w dniu koncertu):
VIP: 250/ 270 zł
I STREFA: 200/ 215 zł
II STREFA: 170/ 180 zł
I BALKON: 150/ 160 zł
II BALKON: 130/ 140 zł 

Jon Anderson to obecnie jedna z najważniejszych postaci brytyjskiej sceny muzycznej. To autor tekstów, wokalista i multiinstrumentalista, który w historii muzyki zapisał się nie tylko jako niezapomniany lider progresywnej formacji Yes, ale również jako artysta solowy, a także muzyk, który ma w swoim dorobku wspólne nagrania z Vangelisem. Anderson również współpracował z tak znakomitymi artystami jak King Crimson, Mike Oldfield, Tangerine Dream, Toto czy Kitaro.

Artysta swoją muzyczną karierę zaczynał w 1962 r., kiedy to wspólnie ze swoim bratem Tonym przewodził formacji The Warriors, z którą to rozstał się w 1967 r. W kolejnym roku Anderson, razem z basistą Chrisem Squire, gitarzystą Peterem Banksem oraz perkusistą Billem Bruforderm i klawiszowcem Tonym Kaye założył formację Yes, z którą debiutuje już rok później. Anderson pozostał w zespole do lat 80-tych i ten czas został uznany za najbardziej klasyczny okres w działalności grupy. Rolę, jaką w zespole spełniał Anderson określa najlepiej przydomek, jakim określili go koledzy z formacji - Napoleon i to właśnie on odpowiedzialny był za kształt takich klasycznych już dokonań Yes jak "Close To The Edge", "Awaken" czy też "The Gates Of Delirium". Anderson powrócił do Yes w 1983 r. i w tym samym roku ukazuje się album, który uznany został na największy komercyjny sukces zespołu - "90125" (album trzykrotnie uzyskał status Platynowej Płyty). W 1989 r. artysta ponownie rozstaje się z macierzystą grupą i wspólnie z wcześniejszymi członkami Yes tworzy formację Anderson, Bruford, Wakeman, Howe, która później określana jest również nazwą właściwego Yes.

O doskonałej formie artysty będzie można przekonać się już 30 czerwca, kiedy to muzyk pojawi się na jedynym koncercie w Polsce, w warszawskim Teatrze Roma. Anderson zaprezentuje nie tylko utwory z swoich solowych płyt, ale także klasyczne kompozycje z repertuaru Yes, a także utwory z okresu współpracy z Vangelisem. Będzie to specjalny koncert, na którym Jon Anderson wystąpi w stylu "one - man - show", co oznacza, że artysta sam zagra na instrumentach połączonych systemem Roland Midi Guitar. Olśniewająca oprawa wizualna, z niesamowitymi animacjami i efektami wizualnymi gwarantuje również, że będzie to wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników tego koncertu.

Organizator: METAL MIND
To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31