Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Altar Of Plagues na jedynym koncercie w Polsce

Altar Of Plagues na jedynym koncercie w Polsce

Altar Of Plagues reaktywuje działalność koncertową i rusza w marcu w krótką europejską trasę, w ramach której 27 marca wystąpi w Warszawie. Supportami będą Thaw i Malthusian.

Założony w 2006 roku Altar of Plagues szybko wypracował unikalne brzmienie. Choć wyrósł z black metalu, to zaczął włączać do swojej muzyki elementy elektroniki i grind core'a. Poprzedzone wydaniem nagrań demo i EP-ek krążki "White Tomb" (2009) i "Mammal" (2011) spotykały się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony dziennikarzy muzycznych i trafiały do zestawień najlepszych albumów danego roku. Za najlepszy album uznawany jest ostatni krążek z 2013 roku zatytułowany "Teethed Glory And Injury".

W 2013 roku Altar of Plagues zagrał w Krakowie na festiwalu Unsound. Miał to być ostatni występ zespołu na żywo, ale pod wpływem ogromnej ilości próśb, w 2015 roku kapela wznowi działalność koncertową. Muzycy odrzucili jednak propozycje występu na festiwalach i pod koniec marca ruszą w krótką europejską trasę po małych klubach. Koncert w Hydrozagadce to jedyna okazja, żeby zobaczyć ich w Polsce.

Thaw to polski zespół wykonujący miks black metalu, sludge/doom oraz sonicznych eksperymentów z noise, elektroniką oraz free-impro, założony w 2010 roku. W jego skład wchodzą muzycy związani z takimi zespołami, jak Sun For Miles, ARRM czy Furia. Po wydaniu debiutanckiej płyty "Decay" w 2010 roku grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Avantgarde Music, której nakładem ukazał się ich drugi album "s/t". Zespół znany z głośnych, energicznych występów na żywo dzielił scenę m.in. z Juicifer, Aluk Todolo, Corrections House... występował na Asymmetry Festival, Metalfest czy OFF Festival, a także wziął udział w trasie koncertowej grupy Behemoth w 2013 roku.

Malthusian to nowa siła na europejskiej scenie deathmetalowej. Podobnie jak Altar Of Plagues, pochodzi z Irlandii, a w dorobku ma znakomicie przyjęte demo "MMXIII". Trwający niespełna 25 minut materiał rozbudził wielkie oczekiwania. W pierwszej połowie 2015 roku grupa ma wydać EP-kę. Pierwszy koncert Malthusian zagrał w kwietniu 2013 roku u boku Gospel of the Horns, Bölzer, ZOM i Dread Sovereign. W grudniu 2014 roku w Dublinie zespół z kolei zagrał przed Behemothem. 2015 rok będzie bardziej obfitował w występy na żywo. Przed wspólną trasą z Altar of Plagues, grupa będzie koncertować z Primordial i Winterfylleth.

27.03.2015
Klub Hydrozagadka (Warszawa, ul. 11 listopada 22)


Informacje o cenach biletów i sposobach dystrybucji wkrótce!

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31