Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Caliban i Emmure w maju w Polsce

Caliban i Emmure w maju w Polsce

11 maja do warszawskiej Proximy zawita trasa, której co-headlinerami będą Caliban i Emmure. Ponadto wystąpią Thy Art Is Murder i Sworn-In.

Niemiecki Caliban to ścisły top europejskich metalcore'owych kapel. Andreas, Denis, Marc, Marco i Patrick potrafią rozpętać na scenie prawdziwe piekło, a wśród publiki totalne szaleństwo, nic więc dziwnego, że ich koncerty zawsze przyciągają tłumy. Do Polski zespół przyjedzie promować wydany w 2014 roku krążek "Ghost Empire", który w regularnym notowaniu albumów za naszą zachodnią granicą dotarł aż do miejsca siódmego. Gościnnie na płycie pojawił się Matt Heafy z Trivium.

Ledwie kilka miesięcy po ostatniej wizycie, nowojorska załoga Emmure ponownie wystąpi w Polsce. Kwintet w składzie Frankie Palmeri (wokal), Jesse Ketive (gitara prowadząca), Mark Davis (gitara basowa), Mike Mulholland (gitara prowadząca) i Adam Pierce (perkusja), zjawi się u nas w ramach promocji szóstego albumu wydanego w 2014 roku "Eternal Enemies", któremu niewiele zabrakło do wskoczenia do pierwszej 50 listy Billboardu.

Również Australijczycy z Thy Art Is Murder bardzo niedawno gościli w naszym kraju. Zespół zdecydowanie stawia na koncerty i bez ogródek deklaruje: "Nie ma k…a na całej planecie zespołu, który dawałby więcej występów niż my". Ostatni album formacji, zatytułowany "Hate" ukazał się w 2012 roku. Być może w setliście znajdą się jednak nowe kawałki, ponieważ na przełomie sierpnia i września TAIM mają rozpocząć nagrywanie trzeciego albumu.

Pochodzący ze stanu Illinois Sworn In istnieje od 2011 roku i na koncie ma na razie tylko jeden album, "The Death Card", który będzie promować w Polsce. Sworn In objechali już z koncertami większy kawał Ameryki, a w 2014 roku po raz pierwszy zameldowali się na Starym Kontynencie. Teraz znów zaprezentują w Europie swoje możliwości.

11 maja 2015
Warszawa @ Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99 a


Bilety:
69 zł przedsprzedaż,
80 zł w dniu koncertu

Zaprasza Knock Out Productions.
http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out

One More Time with Feeling Nick Cave & The Bad Seeds

Głęboki i poruszający. Prosty w środkach przekazu, ale jednocześnie boleśnie prawdziwy i szczery. Pokazujący, że piękno miewa również smutne,...Gramy dalej

9 /10
Reaching into Infinity DragonForce

Aż ciężko uwierzyć, że Dragonforce wydaje płyty od blisko piętnastu lat, tym bardziej, że zainteresowanie zespołem straciłem wraz z odejściem...Gramy dalej

5 /10
Minetaur ocena 7
Gravel Pit
Gatunek: Metal
Miejscovi ocena 7
Tak się nie gra
Gatunek: Pop
Mastodon ocena 8
Emperor of Sand
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31