Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Caliban i Emmure w maju w Polsce

Caliban i Emmure w maju w Polsce

11 maja do warszawskiej Proximy zawita trasa, której co-headlinerami będą Caliban i Emmure. Ponadto wystąpią Thy Art Is Murder i Sworn-In.

Niemiecki Caliban to ścisły top europejskich metalcore'owych kapel. Andreas, Denis, Marc, Marco i Patrick potrafią rozpętać na scenie prawdziwe piekło, a wśród publiki totalne szaleństwo, nic więc dziwnego, że ich koncerty zawsze przyciągają tłumy. Do Polski zespół przyjedzie promować wydany w 2014 roku krążek "Ghost Empire", który w regularnym notowaniu albumów za naszą zachodnią granicą dotarł aż do miejsca siódmego. Gościnnie na płycie pojawił się Matt Heafy z Trivium.

Ledwie kilka miesięcy po ostatniej wizycie, nowojorska załoga Emmure ponownie wystąpi w Polsce. Kwintet w składzie Frankie Palmeri (wokal), Jesse Ketive (gitara prowadząca), Mark Davis (gitara basowa), Mike Mulholland (gitara prowadząca) i Adam Pierce (perkusja), zjawi się u nas w ramach promocji szóstego albumu wydanego w 2014 roku "Eternal Enemies", któremu niewiele zabrakło do wskoczenia do pierwszej 50 listy Billboardu.

Również Australijczycy z Thy Art Is Murder bardzo niedawno gościli w naszym kraju. Zespół zdecydowanie stawia na koncerty i bez ogródek deklaruje: "Nie ma k…a na całej planecie zespołu, który dawałby więcej występów niż my". Ostatni album formacji, zatytułowany "Hate" ukazał się w 2012 roku. Być może w setliście znajdą się jednak nowe kawałki, ponieważ na przełomie sierpnia i września TAIM mają rozpocząć nagrywanie trzeciego albumu.

Pochodzący ze stanu Illinois Sworn In istnieje od 2011 roku i na koncie ma na razie tylko jeden album, "The Death Card", który będzie promować w Polsce. Sworn In objechali już z koncertami większy kawał Ameryki, a w 2014 roku po raz pierwszy zameldowali się na Starym Kontynencie. Teraz znów zaprezentują w Europie swoje możliwości.

11 maja 2015
Warszawa @ Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99 a


Bilety:
69 zł przedsprzedaż,
80 zł w dniu koncertu

Zaprasza Knock Out Productions.
http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out

Cold Like War We Came As Romans

Nie będę nikogo czarował, wyrosłem z takiego grania, i choć mam swoje małe guilty pleasures, przede wszystkim, w katalogu Rise Records, to co...Gramy dalej

6 /10
For Crying Out Loud Kasabian

Mając słabość do niegrzecznych chłopców urodzonych na Wyspach Brytyjskich, chyba nie sposób ocenić kolejnego albumu Kasabian inaczej jak pozytywnie....Gramy dalej

8 /10
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Fractured
Gatunek: Progressive rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31