Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Posłuchaj nowego utworu Unleashed

Posłuchaj nowego utworu Unleashed

Na nowy album deathmetalowców z Unleashed trzeba poczekać do kwietnia, a na razie można zapoznać się z utworem promującym płytę.

Następca "Odalheim" z 2012 roku będzie nosić tytuł "Dawn Of The Nine", a jego premierę zaplanowano na 24 kwietnia. Dwunasty album w karierze szwedzkich Wikingów ukaże się nakładem Nuclear Blast. Materiał został ponownie wyprodukowany przez gitarzystę zespołu Fredrika Folkare w jego sztokholmskim Chrome Studios. Okładkę zaprojektował Pär Olofsson, współpracujący wcześniej między innymi z Immortal, Demonaz czy Exodus.

Dziś wypada internetowa premiera pierwszego singla promującego album, zatytułowanego "Where Is Your God Now?". Do utworu powstało również lyric video.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

"Dawn Of The Nine" to ciąg dalszy rozpoczętej na poprzednim albumie historii o świecie Odalheim, powstałym po Ragnaroku. "Okładka odzwierciedla kontynuację wcześniejszej płyty, która kończyła się utworem "The Great Battle Of Odalheim". Bitwa miała miejsce na polach Uppsali w Szwecji, a teraz możecie zobaczyć na okładce 'królewskie groby'. Na dalszym planie widać zbombardowany kościół, a przed kamieniem runicznym znalazł się Blot (w nordyckiej mitologii ofiara składana bogom i duchom ziemi - przyp. red). Symbol runa oznacza odwagę nowego świata." - wyjaśnia basista i wokalista Unleashed Johnny Hedlund.

Lista utworów:
01. A New Day Will Rise
02. They Came To Die
03. Defenders Of Midgard
04. Where Is Your God Now?
05. The Bolt Thrower
06. Let The Hammer Fly
07. Where Churches Once Burned
08. Land Of The Thousand Lakes
09. Dawn Of The Nine
10. Welcome The Son Of Thor!

Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Nightmare Logic Power Trip

Southern Lord to label cieszący się ogromnym uznaniem i niemal każda nowa pozycja w katalogu amerykańskiej oficyny staje się kultowa.

Gramy dalej

7 /10
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Rapid Foray
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28