Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / IX Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie

IX Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie

W dniach 17 - 19 kwietnia 2015 r. w Mosinie odbędzie się IX edycja Ogólnopolskich Dni Artystycznych z Gitarą.

Impreza przez lata niezmiennie utrzymuje status unikatowego wydarzenia w skali kraju, o wysokim poziomie artystycznym. Jest nazywana świętem muzyki, gdyż artystyczna atmosfera przyciąga do Mosiny gitarzystów i wielbicieli muzyki z całej Polski. Zasadniczą ideą przedsięwzięcia jest prezentowanie różnych stylów muzycznych związanych z gitarą. Dni Artystyczne z Gitarą to nie tylko koncerty, ale przede wszystkim różnorodne zajęcia warsztatowe, wystawy, prezentacje, spotkania autorskie, pokazy przygotowanych wideoklipów oraz jam session w Klubie Festiwalowym.

Warsztaty to najważniejsza edukacyjna forma podczas Dni Artystycznych z Gitarą. Młodzi, utalentowani muzycy przybywają do Mosiny z całej Polski na spotkanie z wybitnymi specjalistami w różnych dziedzinach. Pokazy wideoklipów podczas Dni Artystycznych będą efektem wcześniejszych warsztatów animacji z udziałem Moniki Kuczynieckiej.

Warsztaty poprowadzą różnorodne postacie gitarowej sceny:

Jennifer Batten - uznawana powszechnie za najlepszą gitarzystkę na świecie wśród kobiet. W swojej karierze grywała z Jeffem Beckiem, Michaelem Jacksonem, Natalie Cole.
Krzysztof Toczko - początek swojej działalności artystycznej zawdzięcza legendarnej grupie Dżem. Od lat naucza "gitarowego fachu", również jako gospodarz podczas międzynarodowych warsztatów w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela.
Jakub Żytecki - bezsprzecznie najlepszy polski gitarzysta młodego pokolenia. Poza występami estradowymi dzieli się swoimi wyjątkowymi umiejętnościami, między innymi podczas wspólnych warsztatów z Jackiem Królikiem.
Carlos Ramirez - podzieli się swoimi fascynacjami muzycznymi z miłośnikami gitary klasycznej i akustycznej.   

W ramach koncertów, jak na mosińską tradycję przystało, będzie wyjątkowo ciekawie. Widzowie zostali zaproszeni na muzyczne prezentacje z udziałem trzech specyficznych "par". Nominowany do dwóch Fryderyków Skubas oraz zespół Mikromusik zaprezentują się - również wspólnie - na mosińskiej scenie. Podobnie będzie następnego dnia, kiedy zespół pARTyzant podzieli - na zakończenie koncertowego dnia - scenę z Jennifer Batten z zespołem. Finałowy koncert to kolejny muzyczny duet. "Jeden umie grać na gitarze, drugi na fortepianie". Dodatkowo wyjątkowe piosenki. Grzegorz Turnau i Jacek Królik "dwoją się (a nawet troją), by zatuszować brak innych instrumentów."

Ponadto organizatorzy przygotowują wiele ciekawych form uzupełniających, które prezentowane będą w Klubie Festiwalowym. Robert Ratajczak przygotuje i zaprezentuje kolejną wystawę. Tym razem wszystko w temacie "Elvis Presley".

Organizatorzy zapraszają też na premierę wideoklipu laureata VI WPKG, którego realizacja będzie miała miejsce podczas Fabryki Animacji w Mosinie w marcu br., pod kierunkiem Moniki Kuczynieckiej oraz pokazy najlepszych polskich animowanych wideoklipów przygotowanych przez Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA specjalnie dla widzów Dni Artystycznych.

Bilety do nabycia w Mosińskim Ośrodku Kultury, CIM Poznań oraz na stronie www.bilety24.pl.

Szczegółowe informacje o imprezie: www.gitaramosina.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.

Return to Ommadawn Mike Oldfield

Oldfield w wielkiej formie! Już wprawdzie przynależące do popowej części twórczości Mika, "Man on the Rocks" zwiastowało, że artysta złapał...Gramy dalej

8 /10
Lykaia Soen

Progmetalowa supergrupa ze szwedzkim rodowodem ciągnie słuchacza w przeszłość, do starożytnej Grecji, na stoki Wilczej Góry (góry Likajon),...Gramy dalej

7 /10
Rapid Foray
Gatunek: Heavy metal
Rules
Gatunek: Hardcore
Queen ocena 9
On Air - The Complete BBC Sessions
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28