Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Konkurs: wygraj książkę Queen. Królewska historia

Konkurs: wygraj książkę Queen. Królewska historia

"Queen. Królewska historia" - biografia legendarnego zespołu autorstwa Marka Blake'a, jest nagrodą w naszym konkursie.

"Queen. Królewska historia" to niepublikowane wcześniej wspomnienia, zaskakujące anegdoty, intrygujące fakty. Zagrożone losy zespołu, kiedy muzycy Genesis próbowali pozyskać do swojego składu Rogera Taylora. Śmierć Mercury’ego niedaleko miejsca, gdzie 21 lat wcześniej znaleziono ciało jego idola, Jimiego Hendrixa. Głęboka depresja Johna Deacona po stracie przyjaciela. Legendarna gitara Briana zbudowana domowym sposobem. Fascynacja zespołu scrabble’ami. Gdy Elton John usłyszał Bohemian Rhapsody, zapytał: "Czy wyście, k…a, oszaleli?".

Mark Blake przez lata rozmawiał z trzema żyjącymi muzykami grupy, dotarł także do dziesiątków innych osób - zapomnianych basistów Queen czy szkolnych kolegów Freddiego. Po raz pierwszy możemy tak szczegółowo prześledzić bogatą karierę zespołu uwielbianego przez Michaela Jacksona i wiele innych gwiazd, przemianę nieśmiałego chłopca z Zanzibaru w najbardziej charyzmatyczną postać w historii rocka, a także późniejsze kariery pozostałych członków grupy.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Sine Qua Non.

Konkurs:

Mamy do wygrania 2 egzemplarze książki. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Queen. Odpowiedzi można przesyłać do piątku (3.04) do 10:00. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

Brian May łączony jest zazwyczaj z jego legendarną gitarą Red Special, ale gitarzysta Queen sięgał też czasem po inne instrumenty, między innymi o kształcie korpusu Flying V. Jaki model widać na poniższym zdjęciu i z planu którego teledysku pochodzi ten obrazek?

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za maile. Chodziło o teledysk do utworu "Princes of the Universe" i gitarę Washburn RR2V, choć niektóre źródła podają model RR11V i tak też podzieliły się Wasze odpowiedzi. Jesteśmy w nastroju świątecznym więc postanowiliśmy uwzględnić obydwie odpowiedzi. Książki otrzymują: Daniel Kowalczyk i Agata Sadowska. Gratulujemy!


Suicide Silence Suicide Silence

Na początek od razu zaznaczę, że nie podoba mi się, ani obecność Eddiego Hermidy w Suicide Silence, ani renesans nu-metalu, ani tym bardziej nagranie...Gramy dalej

5 /10
Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Power Trip ocena 7
Nightmare Logic
Gatunek: Thrash metal
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28