Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Peter Hook gwiazdą Jarocin Festiwal 2015

Peter Hook gwiazdą Jarocin Festiwal 2015

Podczas tegorocznej edycji Jarocin Festiwal 2015 usłyszymy utwory Joy Division. Peter Hook, basista tego legendarnego zespołu jest pierwszą zagraniczną gwiazdą, która weźmie udział w imprezie.

Wydali zaledwie dwie studyjne płyty, ale i tak stali się jedną z najbardziej wpływowych kapel świata, bez której historia muzyki mogłaby potoczyć się zupełnie inaczej. Zespół Joy Division wykształcił się z punkowej grupy Warsaw. Jego refleksyjna twórczość bardzo szybko zdobyła duże uznanie na całym świecie. Po śmierci wokalisty Iana Curtisa w 1980 roku grupa uległa rozwiązaniu, a jej pozostali członkowie zdecydowali się na utworzenie zespołu New Order. Podczas koncertu Petera Hooka fani usłyszą najbardziej rozpoznawalne utwory z płyt "Unknown Pleasures" i "Closer".

"Odpowiedni zespół na Jarocin Festiwal. To jedna z największych legend nurtu, który wywarł wpływ na niektórych naszych wykonawców przewijających się przez Jarocin. Wielu z nich było jego wyznawcami. Te stare utwory powinny być dużym przeżyciem i magnesem dla publiczności. Nie może być z wiadomych powodów Iana Curtisa, ale myślę, że Peter Hook zachowa ducha tamtych czasów" - dodaje znany dziennikarz muzyczny i prezenter Roman Rogowiecki.

Jarocin Festiwal 2015 odbędzie się w dniach 17 - 19 lipca. Sprzedaż karnetów ruszy 1 kwietnia, o godzinie 10:00.

Do końca kwietnia będzie je można nabywać za 140 zł. Później ich cena wzrośnie do 170 zł.

Sprzedaż będzie prowadzona za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl i w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.

Zdjęcie: Małgorzata Napiórkowska-Kubicka

Reaching into Infinity DragonForce

Aż ciężko uwierzyć, że Dragonforce wydaje płyty od blisko piętnastu lat, tym bardziej, że zainteresowanie zespołem straciłem wraz z odejściem...Gramy dalej

5 /10
Gravel Pit Minetaur

Po kilku latach działalności Minetaur, fani zespołu doczekali się wreszcie debiutanckiej płyty.

Gramy dalej

7 /10
Miejscovi ocena 7
Tak się nie gra
Gatunek: Pop
Mastodon ocena 8
Emperor of Sand
Gatunek: Rock
Lovely Creatures. The Best of Nick Cave and The Bad Seeds
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31