Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Peter Hook gwiazdą Jarocin Festiwal 2015

Peter Hook gwiazdą Jarocin Festiwal 2015

Podczas tegorocznej edycji Jarocin Festiwal 2015 usłyszymy utwory Joy Division. Peter Hook, basista tego legendarnego zespołu jest pierwszą zagraniczną gwiazdą, która weźmie udział w imprezie.

Wydali zaledwie dwie studyjne płyty, ale i tak stali się jedną z najbardziej wpływowych kapel świata, bez której historia muzyki mogłaby potoczyć się zupełnie inaczej. Zespół Joy Division wykształcił się z punkowej grupy Warsaw. Jego refleksyjna twórczość bardzo szybko zdobyła duże uznanie na całym świecie. Po śmierci wokalisty Iana Curtisa w 1980 roku grupa uległa rozwiązaniu, a jej pozostali członkowie zdecydowali się na utworzenie zespołu New Order. Podczas koncertu Petera Hooka fani usłyszą najbardziej rozpoznawalne utwory z płyt "Unknown Pleasures" i "Closer".

"Odpowiedni zespół na Jarocin Festiwal. To jedna z największych legend nurtu, który wywarł wpływ na niektórych naszych wykonawców przewijających się przez Jarocin. Wielu z nich było jego wyznawcami. Te stare utwory powinny być dużym przeżyciem i magnesem dla publiczności. Nie może być z wiadomych powodów Iana Curtisa, ale myślę, że Peter Hook zachowa ducha tamtych czasów" - dodaje znany dziennikarz muzyczny i prezenter Roman Rogowiecki.

Jarocin Festiwal 2015 odbędzie się w dniach 17 - 19 lipca. Sprzedaż karnetów ruszy 1 kwietnia, o godzinie 10:00.

Do końca kwietnia będzie je można nabywać za 140 zł. Później ich cena wzrośnie do 170 zł.

Sprzedaż będzie prowadzona za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl i w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.

Zdjęcie: Małgorzata Napiórkowska-Kubicka

Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War We Came As Romans

Nie będę nikogo czarował, wyrosłem z takiego grania, i choć mam swoje małe guilty pleasures, przede wszystkim, w katalogu Rise Records, to co...Gramy dalej

6 /10
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31