Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Oko za oko - nowy album Proletaryat w kwietniu

Oko za oko - nowy album Proletaryat w kwietniu

Już w poniedziałek, 13 kwietnia, nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ ukaże się najnowszy album formacji Proletaryat, zatytułowany "Oko za oko".

Album promuje singiel "Nie wyrażam zgody".

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Zespół w składzie: Tomasz "Oley" Olejnik (wokal) Dariusz "Kacper" Kacprzak (gitara basowa), Witek Daraszkiewicz (gitara) oraz Robert "Mały" Hajduk (perkusja) doskonale znany jest fanom muzyki mocnej brzmieniowo, energetycznej, ostrej w dźwiękach i bezkompromisowej w słowach. W swoich utworach Proletaryat zawsze poruszał kwestie związane z bieżącą sytuacją polityczną i społeczną, nigdy nie poddając się naciskom oraz powszechnym trendom. Po wielu latach na polskiej scenie rockowej ich muzyka nadal  brzmi aktualnie, a na  koncerty przychodzą pokolenia, które odnajdują w utworach Proletaryatu emocje, ekspresję i odwagę.

Tomasz "Oley" Olejnik tak mówi o sprzeciwie wyrażonym w singlu "Nie wyrażam zgody": "Bunt to sprzeciw, a sprzeciw to brak zgody na zaistniały stan lub proces. Mój wiek nie ma z tym nic wspólnego. Nigdy nie byłem i nie zostanę oportunistą. Wspólny mianownik naszej nowej płyty "Oko za oko" to "chęć": chęć bycia, życia, tworzenia, podejmowania wyzwań… Jeśli to oznacza bycie buntownikiem to tak - będę nim do końca życia".

Stefan Machel, gitarzysta legendarnego zespołu TSA, komentuje najnowszy album swoich kolegów: "Od kiedy dostałem demo ostatniej płyty, słucham jej cały czas. Moim zdaniem nowy album Proletaryatu nieźle namiesza na polskim rynku muzyki rockowej. Ich siła polega między innymi na tym, że są bardzo uczciwi i szczerzy w tym, co robią. Nie znam żadnego innego polskiego zespołu, który byłby tak oddany temu, co robi, czy na scenie, czy na próbie - zawsze na 100%. Ta płyta to będzie cios".

Battles In Flames

Jak dotąd Szwedzi zaliczyli tylko dwie poważne wpadki w karierze, a ich największą wadą nie jest brak pomysłu na same kompozycje, co kwestia brzmienia....Gramy dalej

8 /10
Lou Reed. Zapiski z podziemia Howard Sounes

"Nie ma co wyjaśniać. Jestem tym, kim jestem. Wszystko jest tym, czym jest i pierdolcie się." Tak Lou Reed skomentował pomysł napisania autobiografii....Gramy dalej

8 /10
Fabryka ocena 6
Sierpień
Gatunek: Rock
Sixx:A.M. ocena 7
Prayers for the Blessed (vol. 2)
Gatunek: Hard rock
Vader ocena 7
The Empire
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31